YEREL
Giriş Tarihi : 22-12-2021 17:58   Güncelleme : 22-12-2021 17:58

Damar Karagöl beyaz gelinliğini giydi!

Damar Karagöl beyaz gelinliğini giydi!

Damar Karagöl’de karın yağması ile kart postallık görüntüler ortaya çıktı.

Artvin'in saklı kalmış doğal güzelliklerinden bir tanesi Murgul ilçesinin sınırlarında yer alan Damar Karagöl’de karın yağması ile kart postallık görüntüler ortaya çıktı.

2 Bin 600 rakımlı tepedeki Karagöl her yıl binlerce kişiye ev sahipliği yapıyor. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin görmek için geldiği Damar Karagöl kış aylarında da adından söz ettirerek adeta kartpostallık görüntülere ev sahipliği yapıyor.

Damar köyü sakinleri yaptıkları açıklamada; “Bizler yaz kış Karagöl’e gelerek buranın güzelliğini yakından görme şansına sahibiz. Yazın buraya birçok turist geliyor ancak böyle giderse kış aylarında da yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapacak. Bizler burasının da tıpkı ilimizin diğer Karagölleri gibi turizme kazandırılmasını istiyoruz. İnşallah zamanla o da olacak. Biz köyümüzün sadece bakırla anılmasını değil artık turizmle de anılmasını istiyoruz. Herkesin buraya gelmesini görmesini istiyoruz” ifadelerini kullandılar.

Artvin Valiliği tarafından yapılan duyuruda; “İlimizin bazı bölgelerindeki yoğun kar yağışı nedeniyle Artvin İl Merkezi ve Murgul İlçemizde 22 Aralık Çarşamba günü eğitim öğretime, engelli veya hamile olan kamu çalışanlarına 1 (bir) gün ara verilmişti.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadelerine yer verildi.