YEREL
Giriş Tarihi : 29-12-2021 17:11   Güncelleme : 29-12-2021 17:11

“Dayısı Olanın Değil, Hak Edenin İşi Olacak”

“Dayısı Olanın Değil, Hak Edenin İşi Olacak”

Yeniden Refah Gençlik Kolları Başkanı Nazmiye Gür, çalışmaları hakkında açıklamalar yaptı. Tüm hızla iktidara koştuklarını söyleyen Gür, gençlere yönelik yaptıkları çalışmalardan bahsetti. İktidarları döneminde gençlere yapacakları hizmetlerden söz eden Başkan Gür, “iktidara geldiğinde ilk iş üniversite öğrencilerinin KYK borçlarını silmek olacak. Borçlu öğrencimiz kalmayacak” dedi.

Partisinin çalışmalarından bahseden Nazmiye Gür Yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Çalışmalarımız şu anda çok güzel gidiyor öyle güzel çalışmalarımız var ki şu çarşıda 100 kadından 4 tanesi zaten bizim partiye üye. Bizim sistemimizi sokaktaki halka anlattığımız da bizi onaylıyorlar partimize sıcak bakıyorlar. Bir de ilçelerde çalışmalarımız oluyor merkezde çalışmamız oluyor haftanın 5 gününü partimize ayırıyorum. Biliyorsunuz geçenlerde genel başkan yardımcımız geldi çok güzel bir çalışma oldu. Çarşıda 80 100 tane esnaf ziyaretinde bulunduk ve öyle güzel karşılandık ki esnaf o kadar sıcak bakıyor ki bizim partimize bu bizi çok gururlandırdı benim çalışma Arzum zaten çok vardı daha da arttı.

Esnaf ziyareti yaptığımızda gerçekten esnafların yüzde 99’u bu ekonomik durumdan şikâyetçi. Diyorlar ki mal alamıyoruz alsak müşteriye satamıyoruz müşteri geliyor öyle bir fiyat söylemek zorunda kalıyoruz ki müşterinin yüzüne bakamıyoruz buna bir çözüm bulunması gerekiyor. En önemlisi üretim Türkiye'de üretim olmadığı için gerekli sayıda fabrika olmadığı için dışarıdan alım oluyor ve ürünlerin fiyatlarını biz belirleyemiyoruz ürünlerin fiyatlarını dış devletler belirliyor ne kadara alacağımızı ne kadara satacağımızı biz belirleyemiyoruz. Bu yüzden ülkece üretim diyoruz bu konuda önemli bir şey vurgu yapmak istiyorum şu anda 81 ilimizde 630 fabrika açacağız işyeri açacağız gençleri ve üniversite mezunları iş sahibi olmak isteyenleri istihdam edeceğiz hiçbiri boşta kalmayacak. Rahmetlik Necla Necmettin Erbakan kendi iktidara geldiği dönemde gençlerin burslarına yüzde 400 artış yapmıştı şimdi de biz Erbakan hocamızın peşinden giderek Fatih Erbakan başkanımız iktidara geldiğinde ilk işi üniversite öğrencilerini KYK borçlarını silmek olacak. Borçlu öğrencimiz kalmayacak hepsini işi alacağız hangi bölümde üniversite mezunusun bölümde sana iş vereceğiz arkasında dayısı olan değil emek harcayan işe girecek.”