YEREL
Giriş Tarihi : 13-04-2021 14:36   Güncelleme : 13-04-2021 14:36

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır başkanlığında yüz yüze ve uzaktan eğitim çalışmaları değerlendirme toplantısı yapıldı.

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantımız zoom üzerinden Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır başkanlığında yapıldı.

Toplantıda:

1. 23 Nisan'da düzenlenecek çelenk töreni ve tören görevlendirmeleri,

2. Destekleme ve Yetiştirme Kursları'ndan,

3. Düzenlenen deneme sınavları ve başarı oranları,

4. Artvin BİLGE Projesi veritabanına proje ve veri girişi yapılması,

5. Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okuyan Artvin projesine katılım,

6. Rehberlik Faaliyetleri,

7. Tablet Dağıtımı,

8. Kamuda tasarrufun sağlanması,

9. Bilgi paylaşımı ve güvenliği,

10. Kan bağışı hususunda hassas olunması,

Toplantı Bayram Bakır'ın açılış konuşması ile başladı. Yapılan yoklamada Toplantıya ilçe genelindeki okul müdürlerimizin hepsinin katılım sağladığı görülmüştür.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenecek olan etkinliklerde görev dağılımı hakkında hatırlatmalarda bulunuldu.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nda öğrencilerin daha çok yararlanması için özverili çalışmaların artırılması gerektiği hususuna değinildi.

Okullarımız tarafından düzenlenen deneme sınavlarında başarı oranlarının adım adım takip edilmesi gerektiği üzerinde duruldu.

Artvin BİLGE projesi veri tabanının aktif olduğu, söz konusu veri tabanına bilgilerin zamanında girilmesi gerektiği belirtildi.

Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlçemizde Leyla YER koordinesinde yürütülen "Okuyan Artvin" projesine aktif katılınması gerektiği ifade edildi.

Pandemi döneminde her öğretmen ve idarecimizin bir rehberlik hizmeti yürüten öğretmen olduğu, dolayısıyla her veli ve öğrenciye ulaşılması gerektiği belirtildi.

Tablet dağıtımı hususunda ilçemizin il genelinde en fazla tablet dağıtan ilçe olduğu, 450 civarında tabletin öğrencilerimize teslim edildiği üzerinde duruldu.

Kamuda tasarruf konusunda özellikle elektrik kullanımına dikkat edilmesi gerektiği belirtildi.

Bilgi paylaşımı ve güvenliği hususunda uzaktan eğitim sürecinde bilginin veli ve öğrencilere genelde uzaktan verildiği dolayısıyla bilginin en doğrusu ve en hızlı şekilde gelişmelerden veli ve öğrencilerimize bilgi verilmesi gerektiğine değinildi.

Borçka merkez meydanda kurulan Kızılay kan bağış aracında kan alımı yapıldığı, öğretmenlerimize gerekli duyuruların yapılması gerektiği ifade edildi.

Toplantı sonunda sorusu olanların okul müdürlerimizin soruları alındıktan sonra sağlık temennileri ile toplantı sona erdi.