EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-11-2022 10:51

Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Dönem Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Artvin Çoruh Üniversitesinde Tıbbi ve Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Projeleri Değerlendirme Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’in başkanlığında gerçekleştirildi.

İhtisaslaşma projeleri ve projelerden beklentiler temasında değerlendirmelere yer verilen toplantıda tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştirilmesi ve bu bitkilerden elde edilecek katma değeri yüksek ürünlerin pazar payının oluşturulmasının Üniversitede, kente ve bölgeye sağlayacağı sosyo-ekonomik katkılar hususunda istişareler yapıldı.

“Tıbbi ve Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma kapsamında kentsel ve bölgesel kalkınma yolunda katma değer katacak ürünler” temasında Marmara Bölgesinde kurum ziyaretlerinde bulunan Üniversite heyetinin yürüttüğü görüşmeler hakkında fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda, ilgili kurumlarla yapılacak iş birliklerinin sağlayacağı çok taraflı kazanımlar hususu üzerinde duruldu.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, son zamanlarda “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler” sahasındaki proje ve çalışmalarıyla gündeme gelen Üniversitemize yönelik önemli beklentilerin oluştuğunu ve Üniversitemizin de hedef ve beklentileri gerçekleştirmek için elinden gelen gayreti sarf ettiğini dile getirdi.

Toplantıda Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atakan Öztürk, Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ersoy, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgür Eminağaoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melahat Özcan, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Ölmez, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Ardıç, Tıbbi Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Kemal Gümüş, Artvin Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yaşar Kobya, TABMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Demiralay, ARTAMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Nigar Bozkuş ve TABİK Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Onur Gökhan Yıldırım ile ilgili birimlerden katılımcılar yer aldı.

Gündem ArtvinGündem Artvin