DOĞA
Giriş Tarihi : 03-11-2022 10:36   Güncelleme : 03-11-2022 10:42

Delikli Kaya Şelalesi'ne Ziyaret

Delikli Kaya Şelalesi'ne Ziyaret

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Murgul ilçesine bağlı Başköy'de bulunan Delikli Kaya Şelalesi'ni ziyaret etti.

Vali Doruk, İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Dereci, Murgul Kaymakamı Yunus Tekçe ve İlçe Belediye Başkanı Hasan Çavuş ile Delikli Kaya Şelalesi'nde incelemelerde bulundu.

Halk arasında "ormanın yüzüğü" olarak adlandırılan şelaleye ulaşımın sağlandığı köy yolunda İl Özel İdaresi ve Murgul Köylere Hizmet Götürme Birliğince başlatılan sıcak asfaltlanma çalışmalarını yerinde inceleyen Doruk, ilgililerden bilgi aldı.

Vali Doruk, gazetecilere, Artvin'in doğası, florası, tarihi ve turistik yapısıyla adeta yeryüzü cenneti olduğunu söyledi.

Her mevsim ziyaretçilerine farklı güzellikler sunan Artvin'in, alternatif turizmde alternatifsiz bir il olduğunu belirten Doruk, Delikli Kaya Şelalesi'nin turizmden hakettiği payı alabilmesi noktasında önemli projeleri ve çalışmaları bulunduğunu kaydetti.

Öte yandan  Artvin’in turizm simgelerinden Murgul “Delikli Kaya Şelalesi” yolu asfalt döküm çalışması Artvin İl Özel İdaresi tarafından başarıyla gerçekleşti.

Kentin gözde turizm simgelerinden olan ve her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan Murgul Delikli Kaya Şelalesi yolu bozuk satıhları sıcak asfalt çalışması yapılarak yeni haline kavuştu. Murgul Kaymakamlığı “Köylere Hizmet Götürme Birliği” tarafından finanse edilen ve Artvin İl Özel İdaresi tarafından asfaltlama çalışması gerçekleştirilen Başköy Delikli Kaya Şelalesi yolu yeni ziyaretçilerini bekliyor.

Toplamda 1500 metre bozuk satıh alanda yapılacak olan asfaltlama çalışmasının 500 metrelik kısmı tamamlanmış olup kalan kısım çalışmaları da devam ediyor.

Hatice Diler

Gündem ArtvinGündem Artvin