YEREL
Giriş Tarihi : 25-09-2021 11:54   Güncelleme : 25-09-2021 11:54

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar; Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı öğrencileri, Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü, Okul Müdürü ve Danışman Öğretmenini 24.09.2021 Cuma günü makamında kabul etti.

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı, başvuruda bulundukları TEKNOFEST TÜBİTAK “Döner Kanat İnsansız Hava Aracı” kategorisinde yarışmış; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fahri Acar, Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Odabaş ve Okul Müdürü Emrullah Bektaş'ın destekleriyle; Danışman Öğretmen Cengiz Çavuş'un ve öğrencilerimiz Halit Akar, İnanç Riza Gökdemir ve Mert Yılmaz’ın özverili çalışmalarıyla insansız hava aracı yapmış, komisyonun değerlendirmesi sonucunda “Döner Kanat İnsansız Hava Aracı” kategorisinde ön elemeyi geçmiş ve finalde  yarışmaya hak kazanarak büyük bir başarı göstermişti.

Göstermiş oldukları bu başarıdan dolayı Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Odabaş’ı, Okul Müdürü Emrullah Bektaş’ı, Danışman Öğretmen Cengiz Çavuş’u ve öğrencileri makamında kabul eden Acar “Bugün baktığımızda teknoloji üreten ülkelerin refah seviyelerinin üst düzeyde olduğunu görüyoruz. Bu sebeple hem ülke ekonomisine katı sunmak hem de dünya üzerindeki diğer ülkeler ile yarışmak için bizler de teknolojik araç üretme çalışmalarını hızlandırmalıyız” dedi.

Bu projede olduğu gibi il ve ilçelerdeki tüm okullara yapacakları proje çalışmalarında İl Müdürlüğü olarak desteklerinin devam edeceğini belirten Acar, TEKNOFEST’te gösterdiğimiz başarıda emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek bundan sonraki çalışmalarda başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü