YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 11:44   Güncelleme : 22-04-2022 11:44

Dev Projeye Bakandan Yeşil Işık

Dev Projeye Bakandan Yeşil Işık

Artvin Sanayi Sitesi başkanı İsmail Ustael hayata geçirmeyi hedeflediği Güneş Enerjisi Projesini, Cumartesi Artvin’e ziyarete gelen Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a iletti.

Projeyi inceleyen Bakan Muş, yardımcıları aracılığıyla Artvin Sanayi Sitesi Başkanı İsmail Ustael’e ulaşarak detaylı bilgiler topladı.

Başkan Ustael olumlu karşılanan projeleri için Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a ve yardımcılarına teşekkürlerini sunarak desteklerini beklediklerini söyledi.

Artvin Sanayi Sitesi Başkanı İsmail Ustael, Sanayi Sitesi Üyesi İnşaat Teknikeri Murat Küçükay, Elektrik- Elektronik Teknikeri ve Usta Öğretici Köksal İspirli ve Elektrik Mühendisi Sercan Çiçek’in girişimleriyle planlanan projede sanayi sitesi blokları üzerine kurulacak Güneş Enerjisi Santrali projesi ile sanayi esnafı 4’ncü yılın sonunda aylık ortalama 650 bin liralık üretim kazanç sağlamayı hedefliyor. Proje 4. Yılın sonunda kredi finansmanımı karşılamış ve aylık 500 bin TL kazan sağlayacak duruma gelecek.

Sanayi sitesi blok çatıları üzerine kurulacak olan güneş enerjisi santrali projesi ile temiz ve yeşil enerji üretme imkânına sahip olacak olan sanayi esnafı, artan elektrik birim maliyetlerinden de minimum şekilde etkilenecek.