YEREL
Giriş Tarihi : 27-05-2022 11:41   Güncelleme : 27-05-2022 11:41

Dijital Dünyada Değerleriyle Aile Olmak

Dijital Dünyada Değerleriyle Aile Olmak

Artvin İl Müftülüğü ve Aile Dini ve Rehberlik Bürosu işbirliğiyle "Dijital Dünyada Değerleriyle Aile Olmak" konulu konferans düzenlendi.

“Aile Haftası” sebebiyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen programa Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Topal, konuşmacı olarak katıldı.

Kur’an tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan Artvin İl Müftüsü Mesut Harmancı, “Son dönemlerde dijital dünya sebebiyle birbirlerinden uzaklaşan yabancılaşan ailelere şahit oluyoruz. Toplumun en temel yapısı ailedir. Bu sebeple aile fertlerinin birbirine yaklaşması ve eski bağlarına kavuşması gerekmektedir. Aile olmak günümüzde zorlaşsa da aile kalmak zor bir hale geldi. Aile kalabilmek için diğer ibadetlerimizde olduğu gibi yine Peygamber Efendimizin aile hayatını örnek almalıyız.” dedi.

Prof. Dr. Şevket Topal; “Günümüz Dünyasında Daha İyi Bir Aile Kurumunun Oluşması İçin Nelerin Yapılması Gerekir”

Açılış konuşması sonrası kürsüye çıkan Dekan Prof. Dr. Şevket Topal; aile kurumunun önemi, ailenin korunması, ahlaki ve sosyolojik bakışla aile geleneğinin devamlılığının sağlanması, ailenin dijital tehditlere karşı korunması ve güçlendirilmesi konularına değindi.

Program, R.T.E. Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Topal’a çiçek  takdimiyle son buldu.