YEREL
Giriş Tarihi : 14-08-2021 10:47   Güncelleme : 14-08-2021 10:47

Doğalgaz ve Vatandaş Mutluluğu

Merkezde devam eden doğalgaz çalışmaları vatandaşı sevindirmeye devam ediyor.

Doğalgaz ve Vatandaş Mutluluğu

Uzun yıllar sonra doğalgazın Artvin'e yavaşça gelmesi ile birlikte vatandaş kömür dumanından kurtulduğu için mutlu fakat doğalgazın sevindirdiği kadar üzen bir haberde Artvin’in çözülemeyen trafik sorunları vatandaşın başını ağrıtmaya devam ediyor. Dursun Varolan, doğalgazın gelmesine yönelik ve trafiğin sorunlarına dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Bizleri güldürdü

Varolan, doğalgazın gelmesine yönelik şu ifadeleri kullandı “ doğalgazın yararlarından önce kömüre değinmekte fayda var. Kömür yıllarca kullandığımız bir araç oldu bizler için her ne kadar ısıtan ve ısınmamıza yarayan bir araç olsa da çevremize kirli hava yaymaya devam eden ve sağlığımıza zarar veren araçtır. Sonunda Doğalgaz bu sorunu ortadan kaldırmış olacak. Öncesinde Artvin'e gelen insanlar temiz doğasından dolayı gelirdi fakat merkezde veya Artvin’in farklı bir ilçesinde çevre kirliliği kömür kullanımından dolayı vardı ama artık o sorun ortadan kalkacak. Artvinliler olarak ben kendi çevremden de örnek verecek olursam bizler için sevindirici bir haber doğalgazın Şavşat'a da varmasıyla birlikte daha da mutlu olduğumuzu söyleyebilirim. Yıllar sonra sonunda yüzümüz güldü desek yeridir çünkü aynı zamanda yüksek konfor, istediğimiz zaman elimizin altında sıcak su dahi olacaktır. Kömüre harcanan maliyet odun ile birlikte tabii diğer ürünlerinde fiyatlarını koyarsak çok fazla zahmet gerektiren durumdu sonunda artık bunlardan kurtuluyoruz ” diye konuştu.

Artvin’de alternatif yol yok!

Varolan, Artvin’de eksik olan ve sorun yaratmaya devam eden olumsuzluklara yönelik şu açıklamaları yaptı “ asıl sorunumuz otopark sorunu ve birde yol sorunu yani Artvin’in bir vilayetin giriş çıkışının alternatif yolu yok. Bir trafiğin kalabalıklığına veya bir kaza anında çıkış yolu yok kapanıp kalacaktır işte bu yüzden sorunlardan bir tanesi otopark diğeri ise alternatif yol şehire giriş çıkışta Erzurum’a giderken ve Hopa tarafına giderken bu yol yok. Alternatif yol yapılması gerekiyor ” dedi.

Orman yangınlarında durum

Varolan, küçüklüğünde orman yangın tatbikatlerine katıldığına dair açıklamalarda bulundu “ ormanda eskiden 10 yıl çalıştım Artvin’in çeşitli bölgelerinde öğrenci olduğum yıllarda çalıştım. Ben aynı zamanda orman yangınlarına da katıldım ondan dolayı gerçekten çok zor bir durum olduğunu söylemem mümkün çünkü yangın çıkana kadar ormanda sürekli önlemler alınmalıdır. Eğer yangın çıkarsa önlenmesi çok zordur ülkemizde bu durum için canla başla çalışan yangını söndürmeye çalışan insanlarımız vardı. Ben bu durumu bire bir yaşadım işçi olarak Hatila bölgesinde çalıştığım dönem eski orman bölge müdürlüğünün olduğu bölgede meydana gelen bir yangın oldu bizlerde o zaman oradaki yangına katıldık gerçekten insanlar hazırlıksız yakalandı ve çok zorluk çekti. Şu anda mesela çevre İllerde veya ülkelerde Türkiye değil, dünya yanıyor önlenemeyen yangınlar devam etmekte. Bu yüzden sürekli olarak önlemleri alınmalı ve sürekli üstünde durulması gerekiyor ” dedi.

Aşıda pozitif tepki

Varolan, aşıya yönelik şu açıklamaları yaptı “ defalarca kez test yaptırdım ve aşımı da oldum. Tüm vatandaşlarımıza aşı olmalarını tavsiye ediyorum eğer bir insan kendi sağlığını düşünmüyorsa toplumu da düşünmüyordur ondan dolayı herkes geç olmadan aşısını mutlaka olmalı ” dedi.