YEREL
Giriş Tarihi : 12-07-2021 11:00   Güncelleme : 12-07-2021 11:00

Doğalgazda Son Dakika

Şavşat hayalini kurduğu doğalgaza kavuştu.

Doğalgazda Son Dakika

Artvin Merkez’de yapımı tamamlanarak hizmete açılan doğalgaz bu kez de Şavşat’a mutluluk getirmek üzere hizmete açıldı. Şavşat Belediye Başkanı, Şavşat Kaymakamı ve Valiliğinin katılımları ile yapılacak olan ilk abonelik gaz açılımında Doğalgazın tetiğini Şavşat Belediye Başkanının çekmesi bekleniyor.

Doğalgaz aboneliğine ilk adımı atan Hüseyin Bilmiş’e yapılacak ziyaret sonrası mührü kırmak üzere Şavşat Belediye Başkanı bizzat ziyaret gerçekleştirmek üzere Bilmiş’ in evinde yapılan doğalgaz çalışmalarını da yerinde incelemek üzere Bilmiş’e ziyarette bulunmak üzere hazırlıklarını yaptı. İlk aboneliğin açılışının yapmasına sayılı saatler kalan Şavşat’ta nefesler tutuldu.

Bilmiş, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi “Belediye Başkanımızın ve diğer ilgili makamlarımızın kendi evimizde ziyarete gelecek olması çok hoş ve gurur verici. Doğalgaz Artvin için çok büyük bir nimettir demek doğru olur çünkü gerçek anlamda yüksek konfor ve kalite sağlıyor. Bence Şavşat halkımızın da çekinmeden bu deneyimi yaşaması gerekiyor, artık kirli dumana veya kışı nasıl geçireceğiz derdi olmadan rahatça elimizin altında sıcak suda olacak şekilde kışları rahatça geçirebileceğiz. Aynı zamanda bir esnaf olarak da söylemek isterim ki işimizi yaparken çok fazla artısı olacağını düşünüyorum. Yenilik her zaman biz insanlar için önemlidir kirli havayı, yoğun çaba sonrası oluşan şüphe hissini bir kenara bırakarak arkamıza bakmadan rahatça doğalgazımızı bundan sonra kullanacağız. Bugün Belediye Başkanımızın gelmesine saatler kala evimizde doğalgaz mührünü açarak tüm Şavşat’a  memnuniyet ile duyuru yapacağından eminiz ” diye konuştu.