YEREL
Giriş Tarihi : 26-05-2021 11:07   Güncelleme : 26-05-2021 11:07

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin Artvin’de

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ile birlikte Artvin Valiliği bünyesinde planlanan Tarihi Artvin Sokağında incelemelerde bulundu.

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin Artvin’de

Çoruh havzasının engin orman denizleri, başı göğe değen, zümrüt örtülü tepeleri arasında; kadife yeşili bir yamaca bembeyaz inciler gibi saçılmış kadim şehir Artvin’e girenler kendilerini; tarih kokulu derin bir nefes aldıran nostaljik bir sokakta buluyor.

Tarihî Artvin konseptine uyumlu şekilde yöresel motiflerle bezeli caddelerin, sokakların ve binaların olduğu bir atmosfer içine şehir hatıralarıyla dolu bir koridor gibi açılan Tarihi Artvin Sokağı, şehrin değerlerini yansıtacak görselliğiyle, ziyaretçilerine kültür ve sanat dolu kısa bir mola vaad ediyor.

Eskiden pazar yeri olarak kullanılan alanın, tarihi efektler ile dizayn edilmesiyle tasarlanan sokağa giren ziyaretçiler, geçmişten bugüne Artvin fotoğraflarının sergilendiği alanda şehrin yıllara meydan okuyuşuna şahitlik ediyor.

Sokak ziyaretinin ardından Vali Doruk, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin İle Birlikte Artvin Valiliği Bünyesinde Planlanan Artvin Marka Ürünler Mağazaları Şubesinde İncelemelerde Bulundu.

Tarihi Artvin Sokağı içerisinde bulunan Mağazada “Markalaşma, Değer Tespit, Tasarım ve Tescil Projesi” kapsamında şehrin doğal ve kültürel değerlerinden ilham alınarak tasarlanan sembollere hayat veren hediyelik eşyalar ve yöresel ürünler, ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.