YEREL
Giriş Tarihi : 26-05-2021 11:09   Güncelleme : 26-05-2021 11:09

DOKAP BÖLGE KALKINMA PROGRAMI

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR Strateji Geliştirme Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet BÜRLÜKKARA ve ARGE Birimi personeli ile birlikte Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) 2021 yatırım programı ve proje kapsamında Artvin’de devam eden çalışmaları değerlendirmek amacıyla gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

DOKAP BÖLGE KALKINMA PROGRAMI

Artvin Valisi Yılmaz DORUK başkanlığında Artvin Gençlik Merkezi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya DOKAP Başkanı Sayın Hakan GÜLTEKİN, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları ve kurum amirleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmanı yapan Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK, DOKAP’ın Karadeniz bölgesinin sahip olduğu kaynaklarını değerlendirerek bölgenin refah seviyesini, gelir düzeyini arttırmayı hedefleyen bir gelişim projesi olduğunu ifade etti. “ Artvin olarak bu noktada eşsiz doğası, jeopolitik konumu barajları ve sahip olduğu birçok özelliği ile ilimiz bölgemizin ve ülkemizin göz bebeği konumundadır. Sahip olduğumuz bu potansiyelin DOKAP aracılığı ile en etkin şekilde il ve ülke ekonomimize tahvil edilmesi müreffeh yarınlarımıza mutlaka katkı sunacaktır. Bu suretle toplantının düzenlenmesinde emeği geçen başta DOKAP başkanı olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

Toplantıda DOKAP Başkanı Sayın Hakan GÜLTEKİN, DOKAP Bölge Kalkınma Programı (2021-2023) tanıtımı, Artvin’de devam eden çalışmalar ve 2021 yatırım programını içeren sunumu gerçekleştirdi.

Artvin Gençlik Merkezinde düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakamları, İl Belediye Başkan Vekili, İlçe Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Basın Mensupları ve Kurum Amirleri katıldı.