YEREL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 09:59   Güncelleme : 07-07-2021 09:59

Dünya burun şampiyonu Özyürek, 3. doz aşısını yaptırdı

Uluslararası Uzun Burun Yarışması"nda 8,8 santimetrelik burnuyla "dünya burun şampiyonu" olarak Guinness Rekorlar Kitabı´na giren Artvinli Mehmet Özyürek, Kovid-19 mücadele kapsamında 3. doz aşını yaptırdı.

Dünya burun şampiyonu Özyürek, 3. doz aşısını yaptırdı

Artvin Valiliği Hizmet Binası önünde İl Sağlık Müdürlüğünce kurulan Covid-19 aşı noktası çadırına gelen Özyürek’e, burada görevli sağlık çalışanlarınca üçüncü doz aşısı yapıldı.

Özyürek, gazetemize yaptığı açıklamada, üçüncü doz aşı hakkının tanınmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Devletin ve hükümetin koronavirüs salgınına karşı büyük gayret gösterdiğini belirten Özaydın, toplumun her kesimini aşı olmaya davet etti.

Üçüncü doz aşıyı yaptırdıktan sonra kendini daha güvenli hissettiğini belirten Özyürek, tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle toplumun her kesiminin maske takmasını, hijyene dikkat etmesini ve sosyal mesafeye uyması konusunda uyarılarda bulundu. 

“Maske buruna takılır, süs eşyası olarak kullanılmaz”

Özyürek, Covid-19 salgını nedeniyle 8,8 santimetre büyüklüğündeki burnuna maske takarken hiçbir rahatsızlık duymadığını söyledi.

Dünya burun şampiyonu olarak 8.8 santimetre büyüklüğündeki burnuna maske takmaktan hiçbir rahatsızlık duymadığını kaydeden Özyürek,” Ben 74 yaşındayım. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmıyorum. Dışarı çıkmam gerektiğinde önce maskemi takıyorum. Herkes maske takarsa, sosyal mesafeye ve hijyene dikkat ederse bu beladan kurtuluruz. Maskeyi çene altında saklamamalıyız. Kollarda bir süs eşyası olarak taşımamalıyız. Bu şekilde takanları da duyarlı bireyler olarak uyarmalıyız. Maskemi taktığımda kendimi güvende hissediyorum. Herkesin maske takmasını önemle rica ediyorum. Kuralalar harfiyen uyarsak koronavirüsü yeneceğiz.” dedi.