YEREL
Giriş Tarihi : 06-11-2021 10:33   Güncelleme : 06-11-2021 10:33

“Dünya Şampiyonasına Gitmek İstiyoruz”

“Dünya Şampiyonasına Gitmek İstiyoruz”

Artvin 7 Mart Spor Kulübü kadın hentbol antrenörü Murat Ülker, alt yapıdan yetişen oyuncuların kendi yaş gruplarında oldukça başarılı olduklarını belirterek “En büyük idealimiz yıldızlarda, gençlerde yine Türkiye derecesi yapmak. Hedeflerimizin arasında liselerde Türkiye şampiyonu olup dünya şampiyonasına gitmek istiyoruz” dedi.

Birinci ligde mücadele eden ve bir türlü istediği başarıyı elde edemeyen 7 Mart Spor Kulübü beşinci hafta mücadelesini Mardin Spor Lisesi takımı ile verecek. Ligde mücadele veren takımının zor gurupta yer aldığını söyleyen Antrenör Murat Ülker, “Çocuklarımız genç olduğu için üç maçımızı da kaybettik, ben inanıyorum ki zamanla bunun üstesinden gelecek güce sahip olacağız. En iyi şekilde antrenmanlarımıza devam ediyoruz, zor olan bu ligde kalacağımıza inanıyorum, çocuklarımızla yapmış olduğumuz toplantılarımızda neler yapabileceğimizi, nasıl özgüvenle çalışabileceğimizi konuştuk. onlar da çok üzülüyor ama tabii ki bunlar imkân meselesi. Diğer takımlarla imkânlarımız eşit olmadığı için bu gün beklide bunları konuşuyoruz. İmkânlarımız eşit olduğunda daha iyi sonuçlarla karşılaşacağımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Gerekli transferleri yapan, milli sporcuları, yabancı sporcuları olan takımlarla mücadele ettiklerini ve kendi takımlarının transfer yapma gücü olmadığını dile getiren Ülker, “Sporcularımız lise çağında 16-17 yaşlarında genç çocuklar, en büyük farkta diğer takımların transfer yapma durumundan kaynaklı, milli sporcuları olan, yabancı sporcuları olan takımlarla mücadele ediyoruz. Biz tabii ki bu süreçte transfer yapamadığımız için ekonomik nedenlerden dolayı sonuç odaklı çalışamıyoruz. Bu süreci ocak ayından sonra ikinci transfer döneminde büyüklerimizin de desteği ile iki üç tane transfer yapıp ligdeki yerimizi belirlemek istiyoruz. Biz buraya hak ederek çıktık, hak ederek de bitirmek istiyoruz. Bizim bu çocuklarla yaklaşık yedinci senemiz, 2015 yılında altyapıdan başladık, altyapıda da çok güzel başarılar elde etiktik, bu emeklerimizin ziyan olmaması adına bu ligde mücadele etmemizin daha iyi olacağını düşünüyoruz. 7 yılda Türkiye’de iyi dereceler elde ettik Türkiye ikinciliğimiz, Türkiye üçüncülüğümüz var. Bu çocuklar kendi yaş gruplarında zaten Türkiye’de derece yapan bir takım. Aynı zamanda birinci ligde oynarken altyapı müsabakalarımız da olacak yıldızlar ve gençler. Orada bu takım kendi yaş gruplarında oynadıklarında ne kadar başarılı olduklarını göreceksiniz. En büyük idealimiz yıldızlarda, gençlerde yine Türkiye derecesi yapmak. Ama hedeflerimizin arasında liselerde Türkiye şampiyonu olup dünya şampiyonasına gitmek var” şeklinde konuştu.

“Ben bu çocuklarla 7 yılımı geçirdim, ben bir emek harcadığım için çocuklarımızı sonuna kadar götürmek istiyorum sadece bu çocuklar değil altyapıdan gelen çocuklarla da birlikte onlara vizyon olması için, etiket olması için bu takımın yaşaması gerekiyor.” diyen Antrenör Murat Ülker, transfer desteği için herhangi bir kimseden destek gelmediğini aktararak “Bizim burada ki en büyük sıkıntımız bu, büyüklerimizin, esnaflarımızın, iş adamlarımızın bu takıma destek olmalarını sağlamak için programlar yaptık, duyurular yaptık ama inanın ki 28’ine kadar bu gün Kasımın 3’ü hiçbir arayan, soran olmadı. Ben inanıyorum ki bu konuda yetkililer tarafından da görülüp en kısa zamanda hak ettiğimiz desteği Artvinli büyüklerimizden göreceğimizi düşünüyorum, bunu umut ediyorum. Çocuklarla yapmış olduğum, aileleri ile yapmış olduğum toplantında da biz bir aile takımıyız sonuçta, yöntemimizde ailelerde bulunmakta, çocuklar çok üzüldü, bu takımın kapatılması konusunda çaresiz olduğumuzu ifade ettiğimizde çocuklar ağladı. Son çare bu kadar sıkıntı çekene kadar takımı kapatıp, ligden çekilmeye karar verdik ama tabii ki çocuklarımızın, ailelerimizin düşünceleri ile tekrar devam etme kararı aldık, bu ligi en iyi şekilde tamamlayacağımızı hayal ediyorum” diye konuştu.

HATİCE DİLER