YEREL
Giriş Tarihi : 02-04-2022 11:25   Güncelleme : 02-04-2022 11:25

Dünyaca Ünlü Bisikletçiler Parkura Çıkacak

Dünyaca Ünlü Bisikletçiler Parkura Çıkacak

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Uluslararası tanıtımda “Tour of Türkiye” markasıyla anılacak.

'Marka Olarak Türkiye İbaresinin Kullanımı' konulu Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ardından Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu uluslararası iletişimde “Tour of Türkiye” markasını kullanacak. T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 10-17 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, bir kez daha dünyanın gözlerinin ülkemizde olmasını sağlayacak. 2022 yılında “Tarihe, Doğaya Saygı” mottosuyla düzenlenecek organizasyonda dünyaca ünlü takımlar ve bisikletçiler parkura çıkacak. Bodrum’da başlayacak ve bir etaptan diğerine ilerleyen bu dev açık hava organizasyonu İstanbul’da sona erecek ve sporcular, 8 günde 1303 km mesafe kat edecek. Ülkemizin en önemli spor tanıtım markalarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, “Tour of Türkiye” kullanımı ile uluslararası tanıtım gücünü daha da artıracak. Organizasyonun yenilenen parkuru, ülkemizin farklı noktalarını da dünyayla buluşturacak. Etap tarihleri ise şu şekilde olacak:

10 Nisan : Bodrum -  Kuşadası

11 Nisan: Selçuk (Efes) - Alaçatı

12 Nisan: Çeşme – İzmir (Karşıyaka)

13 Nisan : İzmir (Konak) - Manisa (Spil)

14 Nisan : Manisa - Ayvalık

15 Nisan : Edremit (Akçay) – Eceabat (57.Alay Şehitliği)

16 Nisan : Gelibolu - Tekirdağ

17 Nisan : İstanbul - İstanbul

7 WorldTour takımı yarışacak

Bir önceki yıla göre katılımcı takımların kalitesini de artıran 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda 7 WorldTour takımının parkura çıkacak olması da bisiklet dünyasının gözlerinin bu yarışa çevrilmesini sağlayacak.

Ülkemizden iki takımın da zorlu rekabetin parçası olacağı yarışın takım listesi ise şöyle:

WorldTour Takımları: UAE Team Emirates (Birleşik Arap Emirlikleri), Bora – Hansgrohe (Almanya), Israel – PremierTech (İsrail), Astana Qazaqastan Team (Kazakistan), LottoSoudal (Belçika), Team BikeExchange – Jayco (Avusturya) Team DSM (Hollanda).

Pro Takımlar:Alpecin – Fenix (Belçika), Team Arkea – Samsic (Fransa), UNO X Pro Cycling Team (Norveç), DroneHopper – AndroniGiocattali (İtalya), Bardiani CSF Faizane (İtalya), CajaRural – Seguros RGA (İspanya), EOLO – KometaCycling Team (İtalya), Euskatel – Euskadi (İspanya), EquipoKernPharma (İspanya), Human Powered Health (Amerika Birleşik Devletleri), Burgos BH (İspanya), Team NovoNordisk (Amerika Birleşik Devletleri).

Kıta Takımları: Bike Aid (Almanya), Wildlife Generation Pro Cycling (Amerika Birleşik Devletleri), Sakarya BB Pro Team (Türkiye), Spor Toto Cycling Team (Türkiye), SarisRouvySauerland Team (Almanya), ChinaGloryContinental Team (Çin).

Tour of Türkiye - TUR, ülkemizde 8 gün boyunca unutulmaz bir bisiklet heyecanı yaşanmasını sağlayacak.

HABER MERKEZİ