YEREL
Giriş Tarihi : 12-05-2022 10:38   Güncelleme : 12-05-2022 10:38

Eğitim Çalışanlarına Başarı Ödülü Verildi

Eğitim Çalışanlarına Başarı Ödülü Verildi

Artvin Valisi Yılmaz Doruk 2021-2022 eğitim öğretim döneminde yaptıkları çalışmalar ve faaliyetlerde başarı gösteren okul müdürleri, öğretmenler ve personellere üstün başarı belgesi taktim etti.

Artvin valiliği tarafından valilik Çoruh Toplantı Salonunda düzenlenen ödül töreninde başarı gösteren 57 öğretmen ve personele üstün başarı belgeleri taktim edildi.

Vali doruk burada yaptığı konuşmada milletlerin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmasında eğitimin çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Eğitimin ana unsurunun öğretmenler ve öğrenciler olduğunu kaydeden Vali Doruk, öğretmenlerin üstün gayretiyle yetişen gençlerin bu ülkenin geleceğini oluşturduğunu belirtti.

Ülkenin geleceğinin öğretmenlerin elinde şekillendiğini kaydeden Doruk, “Öğretmenlerimize çok önemli görevler düşüyor. Covid-19 salgını nedeniyle son iki yılda eğitim öğretim camiası çok sıkıntılı süreçten geçti. Öğretmenlerimiz çocuklarımızın bu süreçte en verimli ve en iyi şekilde eğitim alması için üstün bir gayret sarfetti. Ben milli eğitim müdürümüzün şahsında bütün öğretmenlerimize şükranlarını sunuyorum. Öğretmenlerimizin bu üstün çabalarını taktidir etmek ve motive etmek amacıyla başarı belgelerini kendilerine verdik. Bir ülkenin gelişmişliği iyi eğitim ve bilim ile ortaya çıkar. Burada da görev öğretmenlerimize düşüyor. Ülkemiz son yıllarda her alanda büyük bir atılım gösterdi. Ülkemiz dünyada her alanda adından söz ettirmeye başladı. Bu da bilim ve teknoloji ile oluyor. Öğretmenlerimizin yetiştirdiği öğrenciler bu ülkeyi daha aydınlık bir geleceğe taşıyacak. Bütün öğretmenlerimiz bizim için çok değerli ben öğretmenlerimizin başarılarının daim olmasını diliyorum kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Okul müdürleri, öğretmenler ve personellere üstün başarı belgesi takdimi törenine katılan ve burada konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Artvin'de ilk kez böyle bir tören oluyor 57 çalışanımız sayın valimizin katkılarıyla bugün üstün başarı belgesi alacaklar. Sayın valimizin öncülüğünde Artvin ilindeki yaklaşık 2 bin 200 öğretmenimiz ile 2 bin 5000 öğrencimize yarınlarda keşke dememek için her türlü olanağı sunup onların yeteneklerini geliştirip kendilerini geliştirmeleri için çaba içerisindeyiz. Artvin merkez ilçede 6 bin 200 öğrencimize 620 öğretmenimizle yaklaşık hizmet götürüyoruz. 2020 yılında 44 başarı belgesi 2021 yılında 89 başarı belgesi, 17 üstün başarı belgesi 2022 yılında 57 üstün başarı belgesi ve 2021 yılında 55 ödül belgesi arkadaşlarımıza uygun görüldü. Öğretmenlerimiz çok yoğun bir çaba içerisindeler tabii ki takdir edilmek her yetişkinin olduğu gibi öğretmenlerimiz içinde nezaketli bir davranış. Takdirlerinize arkadaşlarımızı onurlandırdınız için ben bütün camiye ya teşekkür ediyorum inşallah şevkimiz azmimiz daha da artacak yarınlarımızın güvencesi sevgili yavrularımıza devletimizin bize sunduğu bütün olanakları en iyi şekilde kullanarak en iyi eğitim olanaklarını sunacağız. Her geçen gün aldığımız rakamlarla sayın valimiz Artvin'in eğitim öğretim kenti güzel bir şehir marka bir şehir olma yolunda ilerlediğini ifade etmek isterim. En son bakanlığımızın açıkladığı verilerde öğrenci devam oranının en yüksek olduğu il olarak yüzde 98 ile Artvin burada çok önemli bir istatistik” diye konuştu.

Program vali Yılmaz Doruk’un okul müdürleri, öğretmen ve personellere başarı ödüllerini takdim etmesinin ardından sona erdi.

 

 

HATİCE DİLER