YEREL
Giriş Tarihi : 24-08-2021 12:47   Güncelleme : 24-08-2021 12:48

Eğitim kampı devam ediyor

Artvin Valiliği ve Doğu Karadeniz Kalkınma ajansının iş birliğiyle düzenlenen “Yaşayan Matematik Artvin’e Sayısal Bakış” projesinin eğitim kampı devam ediyor.

Eğitim kampı devam ediyor

14 Ağustos’ta başlayan kampta öğrenciler robotik kodlama, ebru, müzik, oryantiring, zekâ oyunları gibi branşlarda eğitim görüyor.

Düzenlenen “Yaşayan Matematik Artvin’e Sayısal Bakış” projesi kapsamında öğrenciler eğitim kampına devam ediyor.

Borçka ilçesine bağlı Ambarlı köyünde bulunan ambarlı yatılı okulu, beş yıl boyunca atıl durumdaydı. Yapılan tadilat ve tamiratlarla birlikte yeniden öğrencilerin hizmetine sunuldu. “Yaşayan Matematik Artvin’e Sayısal Bakış” projesiyle öğrenciler bu kampta dans ’tan zekâ oyunlarına spordan sanata birçok alanda hem eğitim görüyorlar hem de eğleniyorlar.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Yaşayan Matematik Artvin’e Sayısal Bakış” projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Salgın döneminde zor bir süreçten geçildiği için yaz tatilinin çok verimli bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğinden bu mantıkla hareket edilerek iki temel hedefe odaklanıldığından bahseden İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, “Çocuklarımız matematikte zorlanıyor bu yaygın bir kanat. Bu yüzden matematiği yaşayarak ve yaşatarak çocuklara oyunlarla matematiği öğretmek ve sevdirmek istiyoruz. Eğitim kampında Matematik oyunları bulunuyor. Bunların haricinde dans, spor, müzik gibi alanlarda çeşitli faaliyetlerle yaz tatilini anlamlı hale getirmeye çalıştık. Artvin tarihi turistik değerleri ve doğası çok güzel olan bir şehir. Biz bu tarihi turistlik yerleri ve bulunan eserlerin sayısal değerlerini çocuklara ve topluma öğretmeyi hedefledik. Bu iki amaçla hazırladığımız kampla yaklaşık dokuz yüz elli öğrencimizi bir ay süreyle bu okulda misafir ediyoruz. Ayrıca bu okulda çocuklarımız tek başına kaldıkları için sorumluluk üstlenme, karar verebilme, arkadaş ilişkileri kurabilme, ihtiyaçlarını karşılama gibi temel yaşam becerilerini de öğretmiş oluyoruz. Çok güzel bir ortam, çocuklarımız zevkle eğlenerek atölyelerde, okul bahçesinde çeşitli sanat ve spor etkinlikleriyle doya doya bir ay geçirecekler” ifadelerine yer verdi.

Ayşe ÖZDER