YEREL
Giriş Tarihi : 15-10-2022 13:14

“Eğitimde Köprü Görevi Gördük”

“Eğitimde Köprü Görevi Gördük”

Ardanuç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Dilek Yıldız’ın eğitime destek amacıyla başlattığı projeye İstanbul’da yaşayan Ardanuçlu Nalan Aydın’dan destek geldi. Başkan Yıldız, eğitime destek olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek iyilikte ve eğitimde köprü görevi gördüklerini söyledi.

Eğitime ve Esnafa Tam destek projesi kapsamında İstanbul’da yaşayan Eğitim gönüllüsü Nalan Aydın’ın desteğiyle Ardanuç’ta ihtiyaç sahibi öğrencilere el uzatıldı.

İhtiyaç sahibi öğrencileri tespit eden ilçe Esnaflar Odası, gönüllü Nalan Aydın’ın desteğiyle öğrencilere kırtasiye, ayakkabı ve okul kıyafeti yardımında bulundu.

Ardanuç’un ilk Belediye başkanı Osman Aydın’ın torunlarından Nalan Aydın İstanbul’da Sabancı Üniversitesi Gösteri merkezi kurucu yöneticiliği yaparak gençler ve çocuklar için çok sayıda projede görev alıyor. Aydın, bu defa da kendi memleketinde Ardanuç Esnaflar Odası Başkanlığının Eğitime ve Esnafa Tam destek projesine Başkan Dilek Yıldız’ın davetiyle katılıp katkı sundu. Eğitime ve Esnafa Tam destek projesi Başlatan Dilek Yıldız proje hakkında açıklamalarda bulundu.

Proje hakkında bilgi veren İlçe Esnaflar Odası Başkanı Dilek Yıldız şu açıklamalarda bulundu:

“Okullar açılmaya başlamadan önce birkaç gün öncesinde geliştirdiğimiz bir projeydi ve bu yaz tatilinde tanıştığım eğitim gönüllüsü bir ablamız. Aslen Ardanuçlu hatta dedesi yıllar önce burada Belediye başkanlığı yapmış. Fikrimionunla paylaştım “eğer projelendirirseniz ben size yardımcı olacağım” dedi.

Biz projemizi oluşturduk ona gönderdik tabii buna başlamadan önce de halktaki tepkileri aldık. İnsanların ekonomik durumları ve gidişatı kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayamayacakları yönündeydi.Bİz de ihtiyaç sahibi çocuklarımızın tespitini yaparak Nalan ablamızla köprü görevini kurarak bağlantılarımızı aktardık kendisine. Yaklaşık 40-45 tane öğrenciye kırtasiye yardımı ayakkabı yardımı ve okul kıyafeti yardımında bulunduk.Katkıda bulunan arkadaşlarımızı biz de tanımıyoruz sosyal medya aracıyla tanıştık onlarla.Ayrıca projemizde giydirdiğimiz çocuklarımızıda, hiçbir zaman sosyal medyada paylaşmak istemedik çünkü onlar gururlarıyla oynandığını hissetmesin hatta biz kendilerini görmedik bile.Öğretmenleri okul idarecileri veya aileleri aracılığıyla yardımlarımızı gönderdik. Bize Katkı sunan Nalan ablamız ve katkı sunan Eğitim gönüllüleri  onlar da bize aynen şunu söyledi “projelerinizden Onur duyduk ve bizi kattığınız için bundan sonraki dönemlerde biz size yardımcı olmak istiyoruz” ve ilerleyen zamanlarda özellikle kadınların yanlarında olduklarını söylememi istediler. Bendesizin aracılığınızla bunu da buradan söylemek istiyorum kadın girişimcilerinin kadın ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanındayız dediler ve bende kendilerine teşekkür ediyorum.”

Gündem ArtvinGündem Artvin