YEREL
Giriş Tarihi : 27-04-2022 12:37   Güncelleme : 27-04-2022 12:37

EĞİTİME DESTEK

EĞİTİME DESTEK

Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği, Borçka ilçesindeki okullarda eğitim gören, ihtiyaçlı öğrencilere ve okul kütüphanelerine kitap, kalem, defter, eğitim seti ve yardımcı kaynak kitaplar destek kampanyası başlattı.

Hayde Birlikte olalım ‘Çocuklarımıza Bir Tebbessüm Bırakalım’ sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Değerli Artvinliler, Artvin dostları, dünyayı etkileyen pandemi nedeniyle, her zamankinden daha çok dayanışmaya ve yardımlaşmaya ihtiyacımız var. Hem Dünya, hem ülke olarak sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Ekonomik sıkıntı çeken çok fazla hemşerilerimiz var.

Merkezi İstanbul Şirinevler de olan, Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği olarak, eğitimi önemsiyor, gençlerimizin sıkıntılarına bir nebze olsun katkı sunmak istiyoruz.  Borçka ilçesindeki okullarda eğitim gören, ihtiyaçlı öğrencilerimize kırtasiye desteği vermek istedik ve kampanya başlattık. Eğitime önem veren duyarlı hemşerilerimizin katkıları ile, eğitim gören gençlerimize desteklerimiz devam edecek. Eğitimi önemseyen, destek veren herkese şimdiden teşekkürler.”