SAĞLIK
Giriş Tarihi : 31-12-2022 11:05

Ek zam talebi ülke gündemine oturdu

Ek zam talebi ülke gündemine oturdu

Türk Sağlık-Sen Artvin Şube Başkanı Hüseyin Kocaman, sağlık çalışanlarının ek zam talebinin sosyal medyada gündem olmasını değerlendirdi.

Talebin ülke gündeminde karşılık bulmasını değerlendiren Kocaman,  “Kısa sürede ülke ve dünya gündeminde 1. sıraya oturan #EkZamŞartOldu etiketimize destek veren yüzbinlere teşekkür ediyorum. Türkiye Kamu-Sen kararlı mücadelesine yılmadan, yorulmadan devam edecektir. Geçtiğimiz hafta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin ile görüşerek kamu görevlilerinin taleplerini ülke gündemine taşıyan konfederasyonumuz bu kez de sosyal medyada gündemi belirledi.Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin ilk tweete #EkZamŞartOldu etiketiyle ile başlayan çalışmamız, kısa sürede atılan yüz binlerce tweet ile Trend Topic (TT) listesine girerek Türkiye gündeminde birinci sıraya yükselirken, TagımızTwitter’ın Dünya Gündeminde de ilk sıraya çıkarak uzun süre zirvedeki yerini korudu.Kamu görevlileri attıkları tweetlerde,  2023 yılı için yapılacak zam oranlarıyla birlikte ek zammın artık kaçınılmaz bir gerçek olduğunu dile getirdiler.Katılımcılar ayrıca, 3600 ek gösterge, vergi dilimleri, enflasyon farkının aylık olarak maaşlara yansıtılması, refah payının hayata geçirilmesi, Yardımcı Hizmetlilerin durumları, Üniversiteli işçilerin talepleri gibi konuları da gündeme taşıdılar” dedi.

Türkiye Kamu-Sen’in düzenlediği etkinliği değerlendiren Kocaman, “Yaşanan ekonomik gelişmeler çerçevesinde kamu görevlileri ve emeklilerimizin maaşlarına ek zam yapılması konusundaki talebimizi sıklıkla dile getiriyoruz. Geride bıraktığımız günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’e de ısrarla ilettiğimiz bu talebimizi, Twitter üzerinden yaptığımız etkinlikle tüm ülke gündemine ve hatta dünya gündemine bir kez daha taşıdık. Yüz binlerce Twitin atıldığı etkinliğimiz kısa sürede ülke gündeminde ilk sıraya çıktı. Atılan tweetler kamu çalışanlarının ek zam konusunda ki beklentisinin ne kadar yüksek ve yerinde olduğunu bir kere daha gösterdi. Biz de bu etkinlikle kamu çalışanlarımızın ve emeklilerimizin haklı taleplerinin bir de sosyal medya aracılığıyla yetkililere en üst perdeden iletmiş olduk.  Yeni yıla girdiğimiz şu günlerde memurlarımızın ve emeklilerimizin yaşamış olduğu ekonomik sıkıntılara çare olacak bir ek zam bekliyoruz. Bunun yanında refah payı uygulamasının yeniden hayata geçirilmesi ve enflasyon farkının da aylık olarak maaşlara yansıtılması talebimizi bir kez daha ifade ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik umuyoruz ki, yetkililerimizi de harekete geçirecek ve milyonlarca kamu çalışanı, emekli ve ailelerini sevindirecek müjdeli kararlar alınacaktır.  Etkinliğimize katılan ve destek veren tüm kamu çalışanları ile emeklilerimize ve vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Ayla ALKAN

Gündem ArtvinGündem Artvin