YEREL
Giriş Tarihi : 15-12-2021 10:52   Güncelleme : 15-12-2021 10:52

El Emeklerini Satışa Çıkardı

El Emeklerini Satışa Çıkardı

Esma Uğural, el emeği göz nuru ürünleri ile ilk kez halk pazarına çıktı.Artvin’de yaşayan 3 çocuk annesi ev hanımı Esma Uğural, son dönemlerde trend olan ve çocuklar tarafından çok sevilen amigurumi oyuncakları evde örerek halk pazarında ilk kez satışa çıkardı.

Lif, havlu kenarı gibi çeyizlik ürünler yapan Esma Uğural son zamanlarda popüler olan ve doğal olduğu için çokça tercih edilen amigurumi denilen örgü türüne merak saldı. Çevresi tarafından beğenilen ürünlerini akraba ve arkadaşlarından aldığı siparişler doğrultusunda satış yapan Uğural, biriken ürünlerini pazarda satma kararı aldı.

Çocuklarından birinin bacağında oluşan iltihaplı romatizma hastalığı için yıllarca Trabzon ve Rize’de tedavi gördüklerini şimdi de Artvin’de akupunktur tedavisi gördüğünü söyleyen Esma Uğural, ekonomik kayıpları olduğunu satış yaparak çocuğunun tedavi masraflarına katkıda bulunduğunu aktardı.

Kadınların kendi paralarının kazanmasının önemine de vurgu yapan Uğural, “ev ekonomisine katkıda bulunmak kendi el emeğimle ürettiğim üründen para kazanmak çok güzel bir duygu. Tüm kadınlar bunu yapmalı evde boş oturana kadar üretim yapmalı” dedi.

HATİCE DİLER