YEREL
Giriş Tarihi : 25-12-2021 12:47   Güncelleme : 25-12-2021 12:47

Emniyet Kemeri Sizi Koltuğa Değil Hayata Bağlar

Emniyet Kemeri Sizi Koltuğa Değil Hayata Bağlar

Kış mevsimi trafik kazalarının en çok yaşandığı mevsim oluyor. Bu nedenle gerek karayolları gerekse trafik ekipleri denetimlerini sıkılaştırıyor. Özellikle şehirlerarası yollarda hız limitlerine uyulması, emniyet kemerinin takılması, can güvenliği için büyük önem arz ediyor.

Trafik ekipleri zaman zaman kontroller yaparak bu konuda Sürücüleri uyarıyor.

Trafik ekiplerinin emniyet kemeri kontrollerinde sürücülerin büyük oranda kemer taktığı görüldü.

Bir sürücü ile kemer denetiminden geçer not alarak, “Ben arabaya bindiğimde önce kemerimi takarım Kemersiz hiçbir zaman yola çıkmam. Tam aksine kemer taktım diye bana ceza yazılsa ben yine kemerimi takarım. Çünkü biliyorum ki emniyet kemeri beni koltuğa değil hayata bağlıyor. Bütün dünyada trafik kazaları oluyor. Emniyet kemeri takmayanlar ne yazıkki ya çok ağır bir şekilde yaralanıyor ya da hayatlarını kaybediyorlar. Oysa çok basit bir alışkanlığı kazanabilmiş olsak bunu sorun olarak konuşmayız” diye konuştu.

“Dört Lastiğin Yedeği Var Ama Canımızın Yedeği Yok”

Emniyet kemerini takmadan trafikte seyreden bir sürücü de ceza uygulaması yaptığı hatayı fark ederek, “Benim yaptığım büyük bir hata. Normalde emniyet kemeri takmadan gezmem. Ancak bugün buna dikkat etmedim bu cezayı hak ettim. Trafik ekipleri görevlerini yapacaklar insanları uyaracaklar. Ben cezayı ödeyerek bundan sonra artık hiçbir zaman kemerimi çıkarmayacağım çünkü bu cezadan çok niye kemer takmadığımı hatırlayacağım.Tüm sürücülerimize ben de çağrıda bulunmak istiyorum lütfen emniyet kemerinizi takın. Dört lastiğin yedeği var biri patlarsa yedeği takarsınız, ama canımızın yedeği yok. Bu bilinçle sevdiklerimizi üzmemek için can ve mal güvenliğimizi İçin emniyet kemerimizi takalım. Kış şartlarında kış mevsimine uygun çekme halatı, takoz, zincir gibi gerekli aletlerimizi cihazlarımızı aracımızda bulunduralım” ifadelerini kullandı.