YEREL
Giriş Tarihi : 25-06-2021 11:12   Güncelleme : 25-06-2021 11:12

“Engelleri hep beraber aşacağız”

Hopa Bedensel Engelliler Derneği 6.Olağan Genel Kongresi gerçekleştirildi.

“Engelleri hep beraber aşacağız”

Gerçekleştirilen kongrede Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Hopa Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Küçükali, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek ve Hopa Engelliler Derneği üyesi Metin Ustabaş konuşma yaptı.

Belediye Başkanı olmadığı zamanlarda engelli vatandaşlara şartlı ve şartsız olmak üzere 15 adet bisiklet verdiğini söyleyen Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, “Bazı gezilerde ise maddi desteklerde bulunmuştum. Hopa Belediyesi olarak her zaman bedensel engelli vatandaşlarımızın yanlarında olduğumuzu bildirmek istiyorum” dedi.

Hopa Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Küçükali, Hopa olarak katkı sunmaya hazır olduklarını ve engellerin hep beraber aşılacağını ifade etti.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Hopa TSO olarak Engelliler Derneğinin her zaman yanında olduğunu belirterek, “Gerek akülü araçlar gerek seyahat destekleri ile her taleplerinde engelli vatandaşlarımızın yanlarında bulunmaya çalıştık fakat tabi ki de bunlar yeterli değil. Bedensel Engelliler Derneğine bir okul ve sosyal tesis yapmayı taahhüt ettik ve devam ettiriyoruz. Bunun içinde derneğinde bizden talebi halinde olduğu taahhütümüzü yerine getirmek, kardeşlerimize güzel bir mekân kazandırmak ve eğitim ve sosyal yaşamlarının kaliteli bir hale getirilmesi amacı için vereceğimiz destek sözünü tekrarlıyoruz” diye konuştu.

Derneğin 1 Ağustos 2005 tarihinde onay alarak Belediyenin tahsis ettiği yerde faaliyetlere başlamak üzere kurulduğunu ifade eden Hopa Engelliler Derneği üyesi Metin Ustabaş, “Üye sayımız şu ana kadar iki yüz beştir. 2018 yılında yaptığımız beşinci olağan genel kurul toplantısı sonucu yeni oluşum sloganıyla göreve başladıktan sonra yönetim kurulu olarak aramızda görev ve yetkilendirme yaptık. Daha sonra derneğimize kayıtlı olan üyelerimizin ve engelli kardeşlerimizin eksik ve ihtiyaçlarını tespit ederek onların toplumla iç içe yaşayabilmeleri için var olan yasal haklarından yararlanabilmesini sağlamak amacıyla başta vekillerle, valilerle, kaymakamlarla, belediyelerle, iş adamlarıyla ve esnaflarla, çay üreticileriyle, halk ile buluşarak önce kendimizi tanıttık” dedi.

Gerçekleştirilen kongrede mevcut Başkan Halkın Sesi Aydoğan Can tekrar başkanlığa devam etti.