YEREL
Giriş Tarihi : 12-05-2022 10:49   Güncelleme : 12-05-2022 10:49

Engelsiz Eğlendiler

Engelsiz Eğlendiler

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile Gençlik merkezi fuaye alanında ‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklerde özel gereksinimli çocuklar engelsiz eğlendiler.

Özel gereksinimli öğrenciler ve aileleri ile programda bir araya gelen Acar, veliler ile bir süre sohbet etti. Öğrencilerin programda gerçekleştirdikleri etkinleri izleyen Acar, özel gereksinimli bireylerin önlerindeki engelleri kaldırmak ve onlara en iyi eğitimi sunmak için büyük bir gayretle çalıştıklarının altını çizdi.

Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şube Müdürü Özcan Köse, hafta boyunca yapılacak olan etkinliklerden bahsederek, “Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor Müdürlüğü olarak 10-16 Mayıs engelliler haftası dolayısıyla ortaklaşa program düzenledik. Biz İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak pazartesi günü engelli ailelerini sinema etkinliği ile başladık. Rehberlik araştırma merkezi müdürlüğünde engelli ailelerine sinema hizmeti verildi oyunlar oynatıldı ve hediye dağıtımı da yapıldı. Sonrasında ilimiz merkezinde bulunan öğrencilerimizin ve halk eğitim kursiyerlerini gruplar halinde Gençlik Merkezi’ne getirerek salı günü merkezdeki özel eğitim sınıfları, çarşamba günü sabah devam eden Halk eğitim Merkezi’ndeki kursiyerlerimizi ve öğleden sonra da öğrencilerimizi getirerek çocuklarımıza çeşitli sportif etkinlikler yapmalarını müzik etkinlikleri yüz boyası gibi etkinlikler yapmasını sağladık. Ayrıca yarın öğleden sonra tiyatro gösterimiz var burada Ayhan ŞahenkMesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizin sergilediği bu etkinlikte öğrencilerimiz ağırlayacak ve güzel bir hafta geçirmelerini sağlayacağız. Havalar güzel olduğu zaman önümüzdeki haftalarda Kafkasör Yaylası’nda piknik ve eğlenceli bir etkinlik düzenlemeyi düşünüyoruz bu programa çevredeki öğrencilerimiz ailelerini öğretmenlerimize davet ederek güzel bir etkinlik yapacağız” dedi.

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Tülay Yılmaz Özdemir, Milli Eğitim Müdürlüğü böyle anlamlı bir etkinlikte ortaklaşa faaliyet yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Özel çocuklarımız için bir çalışma yaptık. Bu çocukların küçük bir mutluluğu her şeye değer. Bugünde burada çocuklarımızı engelsiz şekilde eğlendirmeye çalıştık. Onların yüzlerinde ki mutluluğu gördük ve buda bizleri fazlasıyla mutlu etti.

Özel çocuklarımızın aileleri de bugün buradaydı. Birlikte etkinlikler yapıp eğlenceli vakit geçirdiler. Özellikle bu çocuklarımızın ailelerine ve en başta da annelerine ayrı bir parantez açmak istiyorum. Bu annelerimizin yaptığı fedakârlıklar çok ayrı. Bu nedenle annelerimizin de geçmiş anneler gününü kutluyorum. Tüm bu etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

HATİCE DİLER