YEREL
Giriş Tarihi : 27-09-2021 21:41   Güncelleme : 27-09-2021 21:41

ERASMUS+ Programı Yeni İşbirliği Anlaşmaları

ERASMUS+ Programı Yeni İşbirliği Anlaşmaları

Artvin Çoruh Üniversitesi Erasmus Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hakan Gültekin ve Erasmus Ofis sorumlusu Öğr. Gör. Hakan Taşkaya ERASMUS+ kurumlar arası işbirliği anlaşmaları gerçekleştirmek üzere 13-17 Eylül 2021 tarihleri arasında Polonya'nın Gdansk, Szczecin ve Bydgoszcz şehirlerinde bulunan çeşitli üniversiteleri ziyaret ederek kurumlar arası anlaşma toplantılarına katıldı

Artvin Çoruh Üniversitesi tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi.

Yapılan görüşmeler ve  toplantılar sonucunda;

“İlk ziyaret Bydgoszcz kentine gerçekleştirildi. Bu kentte ilk olarak hali hazırda ortağımız olan UTP University of Science and Technology adlı kurum ziyaret edildi, 2021-2027 ERASMUS+ Proje Dönemi için ortaklığın yenilenmesi görüşülerek karşılıklı karara bağlandı.

İkinci ziyaret yine aynı kentte bulunan Bydgoszcz Kazimierz Wielki Üniversitesi’ne gerçekleştirildi. Bu anlaşma görüşmesi sonucunda:

Eğitim Fakültesi (Tüm Bölümler)

BESYO (Tüm Bölümler)

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

İngiliz Dili ve Edebiyatı

alanlarında kurumlar arası ikili ERASMUS+ anlaşması imzalandı.

Üçüncü ziyaret Polonya’nın Szczecin kentinde bulunan Szczecin Üniversitesi’ne gerçekleştirildi. Beden Eğitimi Enstitüsü, Sosyal Bilimler Fakültesi ve Diller Fakültesi koordinatörleriyle 3 ayrı toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantılar sonucunda;

Eğitim Fakültesi (Tüm Bölümler)

BESYO (Tüm Bölümler)

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Sosyoloji

alanlarında kurumlar arası ikili ERASMUS+ anlaşması imzalandı.

Son olarak Gdansk kentinde bulunan Gdansk Üniversitesi Diller fakültesine ziyaret gerçekleştirildi.  Yapılan görüşmeler sonucunda İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında kurumlar arası ikili ERASMUS+ anlaşması imzalandı.

AÇÜ bünyesinde son 3 yıl içerisinde faaliyete geçmiş bulunan ve Covid-19 salgını sebebiyle yeterli Erasmus+ anlaşması yapılamayan bölümlere takviye amaçlı yapılan hareketlilik başarıyla sonuçlandırıldı. 2021-2028 dönemini kapsayan bu tür anlaşmalarımızın uluslararasılaşma politikalarımız ışığında genişletilmesi ve arttırılması için çalışmalarımız devam etmektedir.”

AÇÜ