SİYASET
Giriş Tarihi : 14-01-2023 15:55

 ‘Erdoğan'ı savunmak vatan müdafaasıdır’

 ‘Erdoğan'ı savunmak vatan müdafaasıdır’

AKP Artvin Milletvekili Av. E. Erkan Balta ve AKP İl Başkanı Fatih Tahtalı; İsveç'in başkenti Stockholm'da terör örgütü PKK sempatizanları belediye binasının karşısına kurdukları mekanizma ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maketini asmaları üzerine sosyal medya hesaplarından şu paylaşımı yaptı:

AKP Artvin Milletvekili Balta yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “İsveç'in başkenti Stockholm'de alçak terör örgütü üyeleri tarafından yapılan menfur gösteriyi ve bunu yapanlara göz yumanları şiddetle kınıyorum.

Ülkemizde onlarca yıl boyunca akan kardeş kanını durdurmak için sayısız hizmetler sunan bir lidere yapılan bu saldırı, şüphesiz alçak teröristlerin gelinen bu noktadan duydukları aşırı rahatsızlığın ve çaresizliğin bir tezahürüdür.

İsveç makamlarının NATO kapılarında eşik geçmeye çalışırken göstermiş oldukları bu iki yüzlülüğe ise devletimiz hakkıyla karşılık verecektir.”

Biliyoruz ki gölgesinden dahi korkuyorsunuz

AKP İl Başkanı Fatih Tahtalı ise “#İsveç'in başkenti Stockholm'da terör örgütü yandaşlarının Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye’yi hedef almasını kınıyorum.

Türkiye’nin terör hassasiyetine rağmen bu alçak saldırıya izin verenlerin bu tutumlarının karşılığını alacaklarından şüphesi olmasın. "Erdoğan'ı savunmak vatan müdafasıdır” ifadelerini kullandı.

Stockholm’da ne oldu?

NATO'ya üye olma şartları arasına Türkiye'nin terör örgütleriyle mücadele şartı koyduğu İsveç'te terör örgütü PKK sempatizanları eylem yaptı. İsveç'in başkenti Stockholm'da terör örgütü PKK sempatizanları belediye binasının karşısına kurdukları mekanizma ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maketini astılar. Türkiye'nin, NATO üyeliği için terör örgütleriyle mücadele şartı koyduğu İsveç'te terör örgütü sempatizanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maketini astılar. İsveç'in başkenti Stockholm'da belediye binası karşısına kurdukları mekanizma ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tersten asan terör örgütü PKK sempatizanlarına tepkiler gecikmedi. Daha önce 2017 yılında yine İsviçre'de terör örgütü PKK Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef gösteren bir pankart asmıştı.

Gündem ArtvinGündem Artvin