YEREL
Giriş Tarihi : 22-09-2021 11:45   Güncelleme : 22-09-2021 11:45

EROL ÇAĞAL ANISINA

Erol Çağal Halk Futbol Turnuvası başlıyor.

EROL ÇAĞAL ANISINA

Türkiye Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şube Başkanlığı 1. Erol Çağal Halk Futbol Turnuvasını başlatıyor.

Artvin halkının yakından tanıdığı, Entellektüel birikimi ile çeşitli yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapmış, bir dönem Türkiye Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şube Başkanlığı gerçekleştirmiş olan ve 10 Eylül 2020 yılında hayata gözlerini yuman Erol Çağ’ın ismini yaşatmak adına 1. Erol Çağal Halk Futbol Turnuvasını düzenliyor.

Turnuva hakkında bilgi veren Türkiye Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şube Başkanı Egemen Çetin, turnuvanın Erol Çağal’ın futbol camiasına yapmış olduğu katkıları dile getirerek, “1. Erol Çağal Futbol Turnuvamızın son başvuru tarihi 30 Eylül 2021. Takımını kuran herkes bu turnuvaya katılabilir. Biz bu süreçte muhtarlarımızla da iletişime geçeceğiz ve mahallelerden katılım sağlanması amacıyla çalışmalar gerçekleştireceğiz. Amacımız yıllarca futbol camiasına, spor camiasına hizmet etmiş olan Erol amcanın anısına geleneksel hale gelecek bir turnuva başlatmak. Bir yandan da onun ismini canlandırmak. Erol Çağal Halk Futbol Turnuvası kura çekimi ve teknik toplantısı 1 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Turnuva İskebe’de bulunan Artvin Şehir Stadında yapılacak” dedi.

Çetin açıklamalarını şu ifadeleri kullanarak sonlandırdı;

“Bir buçuk yıldır COVİD-19 salgını nedeni ile pandemi süreci içerisindeyiz. Halkımız bu süreçte çok bunaldı. Herhangi bir sosyal aktivite yapılamadı, herkes evine kapanmak zorunda kaldı. Hayat standartlarının normale döndüğü bu süreçte yine COVİD-19 salgını kapsamındaki önlemleri de alarak halkımızın sosyalleşmesini istedik. Bundan sonraki süreçlerde de farklı faaliyetlerimiz olacak.”