YEREL
Giriş Tarihi : 24-05-2021 11:14   Güncelleme : 24-05-2021 11:18

ESKİ SPORCULARA ZİYARET

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 15 – 21 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği etkinlikler kapsamında eski sporcuları ziyaret etti.

ESKİ SPORCULARA ZİYARET

Ziyaretler kapsamında eski sporcuların tecrübelerinden faydalanarak Artvinli gençlerin spora yönelmesi ve sporun geliştirilmesi hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ziyaretler hakkında şu bilgilere yer verildi:

“Ziyaret programına ilk olarak Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret ederek başladık. Artvin ASKF Başkanı Saadettin DAĞ’ın ve yönetiminin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını ve Gençlik Haftasını kutladık.

Artvin’de sporun tabana yayılması ve spor yapma bilincinin oluşturulması, gençlerimizin spor yapma alışkanlığının yanında kültürel ve sanatsal faaliyetlerde yer almasında Sivil Toplum Kuruluşlarının desteklerini beklediğimizi dile getirdik. Bu konuda ortaklaşa yapılabilecek faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Sahada aktif ve alanına hakim personelimizle gençler nerdeyse bizimde orda olduğumuzu bir kez daha hatırlattık.

ASKF ziyaretimizde, Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 1. Lig’de ilimizi temsil eden Artvin 7 Mart Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda takım antrenörü Murat ÜLKER ve U17 Milli Takıma aday kadrosuna seçilen sporcumuz Ece ERSÖZ bize eşlik ettiler.

Sonrasında Artvin’in eski futbolcularından Mehmet ÖZAYDIN’ı, güreş branşının ilimizde gelişmesinde katkısı büyük olan, Güreş İl Temsilciliği görevini uzun zaman başarıyla yürüten Necat DALKILIÇ’ı, hem futbola hem de halk oyunlarına gönül vermiş Ahmet KINALI’ı ziyaret ettik.

Eski sporcularımızın engin tecrübelerinden faydalanarak ilimizde gençlerin spora yönelmesi ve sporun geliştirilmesi hakkında hasbihal ettik.

Bizlere kapılarını ve gönüllerini açan, hoşsohbetleriyle içimizi ısıtan, engin tecrübeleriyle bizlere bu yolda ışık tutan kıymetli büyüklerimize teşekkür ediyoruz ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.”