YEREL
Giriş Tarihi : 11-08-2021 10:45   Güncelleme : 11-08-2021 10:45

Esnafın Düşüncesi

Yıllardır esnaflık yapan Fatih Yılmaz’dan dikkat çeken açıklama meydana geldi.

Esnafın Düşüncesi

1999 yılından bu yana esnaflığa devam eden Fatih Yılmaz, Şavşat’ta meydana gelen çalışmalara yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Gündemde günlerce yer alan yangınlara dair dikkat çeken ifadelerde bulunan Yılmaz, ilk olarak pandemi sonrası esnafın durumuna yer verdi.

Pandemi odasından çıkış

Yılmaz, “ Gıda sektöründe olduğumuz için bizde de kısıtlama oldu fakat sürekli kapalı kaldığımız zamanlar olmadı. Yani mesela daha geç açıyorduk ve erken kapatmamız gereken zamanlar oldu. Fakat hafta sonları insanlar zaten kapalı olduğu için ihtiyaçlarıda olmadı. Bizlerde birçok zaman Cumartesi- Pazar kendi isteğimizle kapattık ” diye konuştu.

Güncel devam eden talepler

Yılmaz, vatandaş tarafından oluşan taleplere yönelik şu açıklamaları yaptı “ küçük bir açılma var ama tabii bu pandemi sürecinde insanların ekonomisinin yıpranmasından dolayı eski zamanlara göre fazla bir artış söz konusu değil. Tabii bu durum zaman ilerledikçe düzelecektir ” dedi.

Şavşat için doğalgaz

Yılmaz, doğalgaz çalışmalarına yönelik şu açıklamalara yer verdi “ açıkçası bende evime bağlatmayı düşünüyorum. Şavşat için çok güzel bir yatırım diyebiliriz çünkü insanlar uzun zamandır sürekli olarak kömür parası vermek durumunda kalıyordu ve odun uğraşı ile çok emek harcıyordu fakat artık yüksek konfor ve sorunsuz ısınma ile birlikte ayrıca çevre temizliğininde çok iyi duruma geleceğinden dolayıda doğalgazın çok iyi bir çalışma olduğunu söylemek mümkün. Aynı zamanda yapılan bir kanalizasyon çalışması var bu alt yapı çalışmalarını sonuna kadar destekliyoruz tabii ki yolların bu çalışmalar neticesinde düzensiz olması ve toz, toprak içerisinde kalmamız çok fazla soruna neden oluyor taşlar sıçradığı için camlarımız kırılıyor fakat sonuçta mükafatıda çok güzel olacak diye düşünüyoruz en erken zamanda yapıldığı takdirde ” dedi.

Aşılanmalarda son durum değerlendirmesi

Yılmaz, yapılan aşı çalışmalarına yönelik şu açıklamalara yer verdi “ 2’inci aşımı olmuştum ve son aşımı bekliyorum tabii diğer insanlarımızında aşılanmasını tavsiye ediyorum. Şavşat insanınında bu konuda duyarlı olduğunu düşünüyorum ” dedi.

Bitmeyen yangınlar

Yılmaz, Ülkemiz genelinde meydana gelen şiddetli yangınlara yönelik şu ifadeleri kullandı “ kundaklama olabilir diye düşünüyorum açıkçası yani benim şahsi fikrim böyle devletimiz bunlara yerinde ve zamanında müdahale etti. Fakat birkaç yerde süreklilik halinde olan bu yangınlar ve aynı zamanda rüzgarların etkisi ile baya büyüdü, zamanında söndürülememiş olabilir fakat devlet bunun gereğini yapmıştır ve elinden gelenide yapmaya devam ediyor ” dedi.