YEREL
Giriş Tarihi : 20-06-2022 11:24

Etkileşimli Okuma Etkinlikleri Sona Erdi

Etkileşimli Okuma Etkinlikleri Sona Erdi

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından her hafta Cuma ve Cumartesi günleri AVM Çocuk Kütüphanesinde düzenlenen etkileşimli kitap okuma faaliyetleri sona erdi.

Milli Eğitim Müdürlüğünün Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi kapsamında yürüttüğü etkileşimli kitap okuma faaliyetlerinin bu dönemki son etkinliği cumartesi günü yapıldı. Milli Egemenlik Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Filiz Özden’in rehberliğinde gerçekleştirilen faaliyetler çocuklar tarafından çok beğenildi.

"Her Yerde Kitap, Her Yerde Okumak" sloganıyla başlatılan etkinlikte; çocuklara erken yaşlarda kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve AVM'de geçen zamanlarını gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetlerle geçirmelerini sağlamak hedeflendi.

Artvin merkezde yer alan AVM'de bulunan Çocuk Kütüphanesinde, AVM'ye alışverişe gelen ailelerin çocuklarına burada geçirdikleri süre içinde kitap okuma, masal anlatma, resim, boyama, drama ve eğlenceli oyunların yer aldığı etkinliklerden oluşan faaliyetler tamamlandı.

Etkinliklerin son gününde çocuklara oyunlar ile kitap okuma faaliyeti yapan Öğretmen Filiz Özden, “20 mayıstan itibaren kütüphanemizde çeşitli faaliyetler yürütüyoruz. Hem çocuk kütüphanemizi aktif hale getirmek hem de çocuklarımıza Artvin’de farklı ortamlar sunarak öğrenmelerini, öğrenirken de eğlenmelerini amaçladık. Burada en önemli amacımız çocuklarımızla etkileşimli kitap okumak. Kitap okumadan önce ve sonra etkinlikler gerçekleştirip çocuklarımıza eğlenceli ortam sağladık” dedi.

Yaklaşık 5 hafta süren etkinliklerde çocukların kitaba olan ilgisinin gözle görülür derecede geliştiğini aktaran Özden, “çocuklarımızda her hafta heyecanlı bir bekleyiş oluyor. Örneğin ilk haftadan sonra ikinci hafta geldiğimde kütüphanedeki bütün masaların dolu olması beni çok mutlu etmişti. Bu hafta ne yapacağız acaba ne okuyacağız diye bekliyorlar. Çünkü okumalardan sonra İngilizce de çalıştık farklı danslar yaptık, drama gerçekleştirdik, boyamalar yapıyoruz ve çocukların beklentisi heyecanı çok güzel” ifadelerini kullandı.

Okulların tatil olmasıyla birlikte yeni etkinliklerin olabileceği müjdesini veren Filiz Özden yeni dönem için sabırsızlandığını da sözlerine ekledi.

Hatice Diler

Haberin Galerisi : Etkileşimli Okuma Etkinlikleri Sona Erdi
Gündem ArtvinGündem Artvin