YEREL
Giriş Tarihi : 15-01-2022 12:05   Güncelleme : 15-01-2022 12:05

 “EYT’liler lütuf değil kazanılmış haklarını istiyor”

 “EYT’liler lütuf değil kazanılmış haklarını istiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Yönetimi, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için 81 ilde meydanlara çıktı. Yapılan ortak açıklamayı Artvin’de CHP İl Başkanı Ahmet Biber kamuoyuna duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi Emek Bürolarının organizasyonu çerçevesinde 81 ildeki meydanlarda gerçekleştirilen eşzamanlı basın açıklamalarıyla emeklilikte yaşa takılanların sorunları bir kez daha gündeme taşındı.Dün saat 14.00’te Halitpaşa Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Öztürk, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Çoruh, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Altıparmak, CHP Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Halkevleri Şube Başkanı Dursun Ali Koyuncu, 78’liler Dernek Başkanı Seyfettin Altıkulaç, EYT'li yurttaşlar ve vatandaşlar katıldı.

Basın açıklamasını okuyan Ahmet Biber, emeklilikte yaşa takılanların sadece yaşa değil, AKP-MHP engeline de takıldığını belirterek, "Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu mağduriyete son vermek için attığımız her adımda, karşımızda AKP-MHP ittifakını gördük. TBMM'de, Emeklilikte Yaşa Takılanların kazanılmış haklarına kavuşabilmeleri için verdiğimiz tüm kanun teklifleri AKP-MHP oylarıyla reddedildi" dedi.

Biber açıklamasını “EYT’liler artık iktidarın yalanlarını dinlemek istemiyor. EYT’liler ekonomiye zarar verecek kişiler olarak hedef gösterilmeyi değil, gasp edilen emeklilik hakkını istiyor. Talepleri iktidar tarafından yok sayılan ve toplumda hedef gösterilen EYT’liler bu büyük hak gaspına CHP iktidarında son verileceğini biliyor. Bir avuç yandaşına devletin hazinesini teslim edip EYT’lilere ve halkına sırtını dönen saray hükümeti ile Türkiye’nin kaybedecek bir günü daha kalmamıştır. Başta EYT olmak üzere tüm sosyal sorunların çözümü için hemen seçim, derhal seçim istiyoruz” ifadeleri ile sonlandırdı.

Ayla ALKAN