YEREL
Giriş Tarihi : 04-09-2021 10:47   Güncelleme : 04-09-2021 10:47

Faaliyet Raporu Yayınlandı

Cumhuriyet Halk Partisi YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın Ağustos ayı çalışmalarını içeren faaliyet raporu yayınlandı.

Faaliyet Raporu Yayınlandı

Milletvekili Bayraktutan’ın Ağustos 2021 faaliyet raporunda şu ifadeler yer aldı;

“1 AĞUSTOS 2021, Artvin ili ve ilçelerinde 2002-2021 yılları arasında yapılan ağaç kesimlerine ve bu kesimlerin çevreye ve afetler üzerindeki etkilerinin belirlenerek gerekli önlemlerin alınması hususunda yazılı soru önergesi verdik. Artvin'in Ardanuç ilçesinde gerçekleştirilen ağaç kesimlerine ve çevreye etkilerine ilişkin yazılı soru önergesi verdik.

2 AĞUSTOS 2021, Tele1 TV ekranlarında İsmail Dükel‘in sunduğu “Habere Doğru” programında ülke gündemini değerlendirdik.

3 AĞUSTOS 2021, Artvin Merkeze bağlı Zeytinlik Köyü'ndeki (Sirya) bazı bölgelerde yapılan ağaç kesimlerine ve Artvin ili genelindeki “Yasak Ormanlarda” yapılan doğa katliamlarının önlenmesi hususunda yazılı soru önergesi verdik.

5 AĞUSTOS 2021, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu TBMM’deki makamında ziyaret ettik.

6 AĞUSTOS 2021, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla Eski Devlet Bakanlarından Mehmet Adnan Ekmen için TBMM'de düzenlenen törene katıldık.

9 AĞUSTOS 2021, CHP Genel Merkezi’nde YDK toplantısını gerçekleştirdik. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Merkezi’ndeki makamında ziyaret ettik.

10 AĞUSTOS 2021, Artvinli hemşehrilerimize hasta ziyareti gerçekleştirdik.

13 AĞUSTOS 2021, Artvin Kafkasör Geleneksel Boğa Güreşlerinin OFF-ROAD alanında yapılmasına izin verilmemesi ve ilgili konuda alından kararların araştırılması ve gerekli işlemlerin başlatılması hususunda yazılı soru önergesi verdik. Akın ve Bilgin Ailelerinin kıymetli evlatları Ayşenur ve Derya’nın en özel günlerinde düğün törenlerine katıldık, genç çiftimize bir ömür boyu sağlık, huzur ve mutluluklar dileklerimizi ilettik.

14 AĞUSTOS 2021, Arhavi İlçemizde Arhavi Belediye’mize ulaşan yardımların afetzedelere dağıtıldığı alanda yerinde incelemelerde bulunduk. Ergezen ve Küçük Ailelerinin kıymetli evlatları Burak ve Hidayet’in en özel günlerinde düğün törenlerine şahitlik ettik. Artvin Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ederek değerli personelimizle bir araya geldik, sohbet ettik.

15 AĞUSTOS 2021, Murgul İlçe Başkanımız Mehmet Durmuş’un kızı sevgili Sinem’in düğün törenine katıldık. Durmuş ve Türker Ailelerinin kıymetli evlatları Sinem ve Serhat’a bir ömür boyu sağlık, huzur ve mutluluklar diledik.

16 AĞUSTOS 2021, Örgütlerden Sorumlu İl Başkan yardımcımız Orhan Atan ile birlikte Artvin'de esnafımızla bir araya geldik. Artvin’de Cumhuriyet Caddesi’nde faaliyet gösterecek olan “Livane Kuzu Döner“ iş yerinin açılışını gerçekleştirdik. Arhavi Belediye Başkanımız Sn. Vasfi Kurdoğlu Başkanlığı’nda koordinasyonu sağlanan yardımları Kastamonu İlimizde sel felaketinden en çok etkilenen Bozkurt İlçemize yolcu ettik.

17 AĞUSTOS 2021, CHP Artvin İl Başkanımız Sayın Ahmet Biber ve Artvin Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin ve İl Yöneticilerimiz ile birlikte Esnafımızla kahvaltıda programında bir araya geldik. CHP Artvin İl Başkanımız Sayın Ahmet Biber, Artvin Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin ve Yusufeli İlçe Başkanımız Sayın Barış Demirci ile birlikte Yusufeli’nde esnafımızı ziyaret ettik, vatandaşlarımızla bir araya geldik. Ardından göreve yeni başlayan Yusufeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sayın Ali Özalp’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. CHP Artvin İl Başkanımız Sayın Ahmet Biber ve Artvin Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin ile birlikte Yusufeli Demirkent (Erkinis) Köyü’nde kıymetli büyüğümüz, önceki dönem CHP Artvin Milletvekilimiz Sayın Abdullah Naci Budak’ı ziyaret ettik.

18 AĞUSTOS 2021,  CHP Artvin İl Başkanımız Sn. Ahmet Biber, Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Sn. Orhan Atan, Ardanuç İlçe Başkanımız Sn. Mesut Aksakal, İl Genel Meclisi üyemiz Sn. Talip Işık ve ilçe yöneticilerimiz ile birlikte Ardanuç Belediyemizi ziyaret ettik, Ardanuç Belediye Başkanvekili Sn. Turgut Yüksel’e başarılı çalışmalarının devamı dileklerimizi ilettik. Dalahet Festivali Turizm ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sn. Hafız Eyüp Uygur ve yönetimiyle bir araya geldik, Artvin’in en köklü Festivalleri arasında yer alan, bu yıl 115. kez gerçekleştirilen Dalahet Festivalimiz dolayısıyla tarafımıza hediye ettikleri plaket için teşekkürlerimiz ilettik. CHP Artvin İl Başkanımız Sayın Ahmet Biber ve Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Sayın Orhan Atan ile birlikte Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirerek görevinde başarılar diledik. Halk Tv canlı yayınında "Fatih Ertürk ile Günün Raporu" Programı’nda Karadeniz Bölgesi'nde ve İlimizde yaşanan Sel felaketlerini değerlendirdik.

19 AĞUSTOS 2021, Cumhuriyet Kenti Artvin’in Şehir Merkezine yakışır şekilde bir trafik düzeninin ivedilikle sağlanması adına gerekli çalışmaların başlatılması hususunda yazılı soru önergesi verdik.

20 AĞUSTOS 2021, Unutulmaz CHP Şavşat İlçe Başkanımız, kıymetli büyüğümüz İlyas Yazıcı'yı kabri başında özlemle andık.

21 AĞUSTOS 2021, CHP PM Üyesi İstanbul Milletvekilimiz Sn. Yunus Emre, CHP Artvin İl Başkanımız Sn. Ahmet Biber, Artvin Belediye Başkanımız Sn. Demirhan Elçin, Borçka Belediye Başkanımız Sn. Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanımız Sn. Taner Ekmekçi, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Merkez İlçe Başkanımız Sn. Olgun Gümrükçü, Borçka İlçe Başkanımız Sn. Vehbi Yılmaz, Murgul İlçe Başkanımız Sn. Mehmet Durmuş, Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Sn. Orhan Atan, Disk/Geneliş Artvin Şube Başkanı Sn. Selim Bilgin, CHP İl Kadın Kolları Başkanımız Sn. Ayşe Yavuz Dinç, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanımız Sn. Dilek Çoruh, Artvin İl Genel Meclisi Üyemiz Sn. Zafer Gülenç ve Ardanuç İl Genel Meclisi Üyemiz Sn. Talip Işık ile birlikte 40. Kafkasör Boğa Güreşlerinin ilk gününde müsabakaları takip ettik, dereceye giren boğa sahiplerine ödüllerini takdim ettik. 40. Kafkasör Boğa Güreşlerinin ilk gününde yapılan deste, ayak, küçük orta ve süper baş kategorilerindeki güreşlerin ve ödül töreninin ardından CHP PM Üyesi İstanbul Milletvekilimiz Sayın Yunus Emre, Artvin Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin, CHP Artvin İl Başkanımız Sayın Ahmet Biber, Borçka Belediye Başkanımız Sayın Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanımız Sayın Taner Ekmekçi, Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Sayın Orhan Atan, CHP Merkez İlçe Başkanımız Sayın Olgun Gümrükçü, Borçka İlçe Başkanımız Sayın Vehbi Yılmaz, Murgul İlçe Başkanımız Sayın Mehmet Durmuş, Disk/Geneliş Artvin Şube Başkanı Sayın Selim Bilgin, CHP İl Kadın Kolları Başkanımız Sayın Ayşe Yavuz Dinç, Artvin İl Genel Meclisi üyemiz Sayın Zafer Gülenç ve Ardanuç İl Genel Meclisi üyemiz Sayın Talip Işık ile birlikte arena etrafındaki esnafı ziyaret ederek hayırlı işler dileyip, organizasyon hakkında sohbet ettik.

22 AĞUSTOS 2021, TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Giresun Milletvekilimiz Necati Tığlı, CHP PM Üyesi İstanbul Milletvekili Yunus Emre, İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksek, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Ardanuç Kaymakamı Ömer Özbay, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, İYİ Parti İl Başkanı Kemalettin Akgök, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf İnce, Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz, Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, Murgul İlçe Başkanı Mehmet Durmuş, Şavşat İlçe Başkanı İmran Kayaoğlu, , İYİ Parti Ardanuç İlçe Başkanı Selçuk Babacan, İYİ Parti Borçka İlçe Başkanı Recep Çırak, İYİ Parti Murgul İlçe Başkanı Hüseyin Çelikarslan, İYİ Parti Şavşat İlçe Başkanı Taner Kara, İYİ Parti Yusufeli İlçe Başkanı Recep Akyürek, İYİ Parti Hopa İlçe Başkanı Mürsel Şişman, İYİ Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Erdoğan Barsbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Yavuz Dinç, Artvin İl Genel Meclisi üyesi Zafer Gülenç, Borçka İl Genel Meclisi üyesi Celal Alparslan, Hopa İl Genel Meclisi üyesi Hakan Makar, Ardanuç İl Genel Meclisi üyesi Talip Işık, Artvin TSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, dernek ve STK temsilcilerinin katılımıyla 40. Kafkasör Boğa Güreşlerinin 2. gününde büyük heyecana sahne olan Güreşleri takip ettik.

 29 AĞUSTOS 2021, CHP Grup Başkanvekilimiz Sayın Engin Altay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer, Bölge Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımızın katılımıyla Dikili, Kültür-Sanat, Demokrasi ve Emek Festivali’nin açılışına katıldık. 30 AĞUSTOS 2021, 30 Ağustos Zafer Bayramımız dolayısıyla düzenlenen Programa katıldık.”