YEREL
Giriş Tarihi : 04-09-2021 10:51   Güncelleme : 04-09-2021 10:51

FAHRİ ACAR ARTVİNLİ TV KONUĞU

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, Artvinli Tv kanalında Hatice Nur Ersöz’ün moderatörlüğünde 02 Eylül 2021 Perşembe günü Saat 21.00'de gerçekleşen canlı olarak yayınlanan programa konuk olarak eğitim gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

FAHRİ ACAR ARTVİNLİ TV KONUĞU

Gazeteci Hatice Nur Ersöz'ün sorularını yanıtlayan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, 2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci sınıf ve anasınıfı öğrencilerimize yönelik uyum eğitimi programı ile başladığını 06 Eylül 2021 tarihinde ise tüm kademelerde yüz yüze tam zamanlı olarak devam edeceğini ifade etti.

Acar, öğrencilerimizin güven içerisinde okulları ile kavuşmaları için gerekli tüm tedbirlerin alındığını, dezenfektan, maske ve hijyen malzemelerinin tüm okullarımıza ulaştırıldığını hatırlatarak “ Yüz yüze eğitime hazırız. Yeni eğitim öğretim yılının sağlıkla geçireceğimiz, öğrencilerimizin gelişimine ve başarısına odaklanacağımız bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

Evlerimizden sonraki en güvenli yerlerin okullarımız olduğunu ifade eden ACAR, Bakanlığımızca hazırlanan salgın döneminde okullarımızda alınan önlemeler çerçevesinde öğrenci, öğretmen ve veli ve eğitim personellerinin uyması gereken kurallar hakkında açıklamalarda bulundu.

İzleyicilerden gelen soruları da yanıtlayan Acar, TYP kapsamında ilimizde 400 personelin noter huzurunda kura ile okullarımızda istihdam edileceğini söyledi.

Öğrencilerimizin yeteneklerine uygun eğitim almasının önemini örnekler ile açıklayan ACAR, mesleki eğitimin ülkemiz açısından önemini anlatarak son dönemde öğrencilerimizin ve velilerimizin mesleki eğitime bakış açılarında olumlu gelişmeler yaşandığını söyledi. Acar, 64 öğrencimizle bu yıl eğitim öğretime başlayacak olan Spor Lisesinin bu açıdan önemli bir açığı kapatacağını vurguladı.

Acar, Arhavi ve Murgul ilçelerimizde sel felaketinden etkilenen okullarımızın eğitim öğretime hazır olduğu, öğrenci ve velilerimize yönelik psikososyal destek çalışmaları ile yaşanan olayın olumsuz etkilerini azaltmak için Rehber Öğretmenlerimizin çalıştığını hatırlattı.

İlimizin LGS başarısındaki artışı hakkında gelen soruları yanıtlayan Acar, eğitim kenti Artvin’imiz zirvede olduğunu söyledi. Akademik başarımızdaki bu artışın ilimizden diğer illere olan eğitim göçünü yakın gelecekte tersine çevireceğini umduklarını ifade etti. İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, sağlık ve başarı dileklerinde bulunarak sözlerini tamamladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü