SPOR
Giriş Tarihi : 19-01-2023 17:07

“Fair-Play herşeyden önce gelir”

“Fair-Play herşeyden önce gelir”

Amatör Ligde mücadele eden ilçenin tek temsilcisi Murgul Belediye SK, 7 puanla ligin 5. haftasında 4. sırada yer alıyor.

Amatör spor kulüpleri üst lige çıkabilmek için mücadele vermeye devam ediyor. Amatör ligde mücadele eden Murgul Belediye SK,  ligin üst sıralarına yerleşmek için mücadeledisini sürdürüyor.

Murgul Belediye SK teknik direktörü Mustafa Emin Mert, takım çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Mert, hafta sonu Kemalpaşa SK ile yapılan müsabaka sonrası bir taraftarın hakemlere aldırmasını hoş karşılamadığını söyledi.

Hakemlerin maçı adil yönettiğine değinen Mert, “Bu olayların içerisinde ne kulübümüz var ne bir topçumuz var, ne rakip topçusu var bir kişi bile olayın içerisinde yok. Maç bittikten sonra yan taraftan gelen vatandaşın kendi görüşü ile hakkımızı yedin vesaire deyip ki aslında hiç öyle değil bence dört dörtlük bir maç yönetti arkadaşlar. Tabii ki hatalar olacak Süper lig'de bile hatalar oluyor sonuçta bunlar insan, bir anlık gördüklerini çalıyorlar ve karar veriyorlar yapacak bir şey yok hata da olacak biz bazı şeyleri kabulleneceğiz, hatasız kul olmaz sporu, dostluğu, kardeşliği ön planda atmamız gerekiyor. Bunu bir eğlencesine yapıp eğlenmesini bilmemiz gerekiyor, tribünde olan kişiler de eğlensinler heyecanı yaşasınlar ama bunu agresif olarak fanatikliğe taşımasalar çok daha iyi olur diyorum.” dedi.

Takımına herşeyden önce fairplay ruhunu öğrettiğini ve dostluğun daha önemli oluğunu aktaran Mert, “Bizim topçularımızda bu yönden ufak bir şey yok hepsi fair play çerçevesi içerisinde hareket ediyorlar etmek zorundalar. Bizlerde centilmen olmak, fair play çerçevesine uymak çok önemli.  Güzel bir atmosferde Artvin'e güzel şeyler katmak, futbolcu arkadaşlara çok fazla fanatik olmaya gerek olmadığını söylüyorum, ilçemizde güzel şeyler olsun dostluklar kazansın. Futbol sonuç olarak 3 ihtimalli bir sonuç ya biri kazanacak ya berabere kalacak ya kaybedecek.Ama bunu çok büyüterek abartmaya gerek yok biz hepimiz kardeşiz. Güzel bir şehrimiz ve güzel bir taraftarımız var her hafta tribünlerimiz dolu dolu oluyor”diye konuştu.

U14 Takımı maçlara başlıyor

Amatör takımın yanında bir de U14 takımı kurduklarını ifade eden Mert, “Çocuklarımızı idmanlara başlattık. Okul maçlarına 4 tane kurumumuz iştirak edecek Murgul Belediyesi, Ardanuç, Arhavi gençlik, Borçka Spor U14 şeklinde maçlara başlıyoruz. Bu hafta nasip olursa pazar günü Ardanuç deplasmanda saat 11.00'de U14 takımımız ile maçımız var. Maksat burada spor olsun, dostluk olsun, Artvin'de güzellikler olsun tabii ki şimdi vatandaşlar çok şey bekliyor. Bu sene bizim hazırlıklı sezonumuz gelecek seneye ne yapabiliriz onun aşamasındayız. Bu sene başlangıç yapalım dedik bizim herhangi bir sıkıntımız yok, maddi manevi bir sıkıntımız yok ama gelecek sene bu işi biraz daha ciddi şekilde yapmak istiyoruz tabii ki bunun için altyapıya oluşturuyoruz. Murgul belediye başkanımız olsun, kaymakamımız olsun belediye takımı olduğu için belediye başkanımız gerekli yardımları zaten yapıyorlar biz de elimizi taşın altına koymuşuz hocalar olarak. Kulüp başkanımız (-Oğuzhan Kahraman-) çok hevesi bu işlere yönetim kurulu olsun, gecelerini gündüzlerine katarak durmadan bir şeyler yapmanın peşindeler” şeklinde konuştu.

“Hedefimiz Şampiyonluk”

Murgul SK yardımcı antrenörü Yusuf İnce, şampiyonluğu hedeflediklerini kaydetti.

İnce, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için sportif faaliyetlerin devam etmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Genç neslimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek adına lige takım çıkardık. Asli hedefimiz bu. Tabi diğer bir açıdan bakınca da amatör lige takım çıkarınca başarı da beklenir. Hedefimiz tabiki şampiyonluk. Şampiyonluğu yakalayamazsak bile gençlerimiz kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefliyor ve ilçemize ahlaklı dinamik bir gençlik bırakmak istiyoruz asli hedefimiz bu. Ligin 4’ncü sırasındayız hedefimiz şampiyon olmak ilk hafta oynadığımız Arhavi maçında çok eksikliklerimiz vardı. Sonrasında da oynadığımız her maçta sakatlıklar vermeye başladık. Ama gelinen noktada şanşımız var mı tabiki var. Bunun için de mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz. Lisanslı 43 futbolcumuz var. Bunların arasında daha önce profesyonel futbol oynamış kişiler de var. Oyuncularımızın neredeyse 22-23’ü lisansı yeni çıkan 16-17 yaşlarındaki gençlerimizden oluşuyor” ifadelerini kullandı.

Hatice Diler

Gündem ArtvinGündem Artvin