YEREL
Giriş Tarihi : 19-04-2022 12:23   Güncelleme : 19-04-2022 12:23

Fidan Dikimi Yapıldı

Fidan Dikimi Yapıldı

Yaban Hayatını Desteklemekİçin Fidan Dikmeye Devam Ediliyor

Orman Bölge Müdürlüğü, Artvin Avcılar ve Atıcılar Derneği,Artvin Motosiklet Spor Kulübü Dernek üyeleriyle birlikte bin fidanı toprakla buluşturdu.

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ile Artvin Avcılar ve Atıcılar Derneği organizasyonuyladüzenlenen fidan dikim etkinliğine Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya, Dernek Başkanı Necmi Asuman, dernek üyeleri ve Artvin Motosiklet Spor Kulübü Derneği üyelerinin katılımıyla, Artvin – Borçka karayolunun 11’nci kilometresinde Elma, Ceviz, Ihlamur, Nar, Kestane, Hurma, Dut ve Defne olmak üzere bin adet fidan toprakla buluşturuldu.

Program öncesinde konuşma yapan Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya “Burada yapacağımız dikim, baraj havzası olması nedeniyle erozyonu önemli ölçüde engelleyeceği gibi yaban hayatı içinde oldukça önemlidir. Bölge Müdürlüğümüzde yılda ortalama 1 milyon fidanı toprakla buluşturuyoruz. Yaban hayatını desteklemek üzere bu dikilen fidanların yüzde onu ’nu yabani elma, armut, kiraz, ceviz, kestane vb. türler dikmekteyiz. Yine sivil toplum kuruluşlarının bu tür organizasyonlarımıza katılmasını önemsiyor ve katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.