YEREL
Giriş Tarihi : 21-12-2021 10:35   Güncelleme : 21-12-2021 10:35

FUTBOL SADECE FUTBOL DEĞİLDİR

FUTBOL SADECE FUTBOL DEĞİLDİR

Artvin Çoruh Spor yönetim kurulu Bölgesel Amatör Ligi 8. Haftada 1-0 kazandıkları Iğdırspor karşılaşması sonrasında yaptığı açıklamada profesyonel lig yolunda emin adımlarla ilerlediklerini belirttiler.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Artvin Çoruhspor kulübü olarak Bölgesel Amatör Ligi 8. Hafta müsabakasında Iğdırspor ile Iğdır’da karşılaştık ve 1-0 sahadan galip ayrılarak ligin son haftasına 3 puan alarak moralli bir şekilde giriyoruz.

Artvin Çoruhspor kulübü olarak geçtiğimiz iki hafta yaşadığımız zorlu süreç ve üst üste gelen puan kayıpları, olumsuzluklar sporcularımızın sakatlanması, yönetim ve futbol takımımızı oldukça üzmüştü fakat bu hafta 4 eksikle geldiğimiz Iğdırspordeplasmanında aldığımız galibiyet ile çok şükür keyifler yerine geldi.

İlk yarının son müsabakası olan Hafta sonu Ağrı Vefaspor kulübü ile kendi sahamızda oynayacağımız müsabaka ile ligin ilk yarısını tamamlayacağız. Allah’ın izni, seyircimizin desteği ile son hafta Ağrı Vefaspor müsabakasından da galip ayrılarak 3 hafta önce kaybettiğimiz liderliği geri almak istiyoruz. Biz geçtiğimiz haftalarda yaşadığımız sıkıntılar nedeni ile kaybettiğimiz liderlikten sonra sporcularımıza şunu söyledik “ kaybettiğinizde değil, vaz geçtiğinizde yenilirsin”. Bugün gördük ki sporcularımızda bizlerin onlara inandığı gibi onlarda bize inandı güvendi sonuç ortada daha lig yeni başladı ve her şey çok güzel olacak.

Artvin Çoruhspor kulübü olarak çıkmış olduğumuz bu yolda artık her maçımız final niteliğinde olup içeride dışarda kazanmaktan başka şansımız Yok hedef profesyonel lig ise galibiyetler kaçınılmazdır.

Artvin Çoruhspor yönetim kurulu olarak bugün sahada göstermiş oldukları mücadeleden dolayı tüm sporcularımızı kutluyoruz. Yaşanan sıkıntılara rağmen yılmadan usanmadan yüreklerini ortaya koyarak tekmeye kafa sokarak zorlu Iğdır deplasmanından 3 puan aldıkları için tüm Artvin Çoruhspor camiası ve Artvin halkı adına da teknik ekip başta olmak üzere sporcularımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Fakat daha yeni başladık biz yönetim olarak diyoruz ki “eğer yürüdüğünüz yolda hiçbir engel yoksa o yol sizi hiçbir yere götürmez.” Biz bu ekip ile birlikte her engeli aşacak ve Artvin halkının yıllardır özlemi olan profesyonel lige çıkacağız.”

Hatice Diler