YEREL
Giriş Tarihi : 10-12-2021 17:29   Güncelleme : 10-12-2021 17:32

Galibiyet Özlemi Son Buldu

Galibiyet Özlemi Son Buldu

Artvin 7 Mart Spor Kulübü İlk Galibiyetini Alarak Yüzleri GüldürdüKadınlar Hentbol 1.Liginde mücadele eden Artvin 7 Mart Spor Kulübü galibiyet özlemine Aksaray Belediye SKdeplasmanında son verdi.

Artvin 7 Mart Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı devre arasına ilk galibiyetini alarak girdi.

Artvin 7 Mart Spor Kulübü, Kadınlar Hentbol 1.Liginde 9. hafta karşılaşmasında Aksaray Belediye Spor Kulübüne konuk olduğu maçta 26-29 skorla yüzleri güldürdü.

Artvin 7 Mart Spor Kulübü galibiyet özlemine Aksaray Belediye SK karşısında son verdi.

Aksaray Spor Salonu'nda hafta sonu oynanan karşılaşmada rakibi karşısında üstünlüğü ele alan 7 Mart Kadın Hentbol Takımı, ilk yarıyı 14-16 kapattı. İkinci yarıda da istediği set hücumlarını sahaya yansıtan 7 Mart Spor karşılaşmadan da 26-29 üstün ayrıldı.

Karşılaşma sonrası ligin ilk devresini değerlendiren 7 Mart Spor Kulübü Başkanı Murat Ülker, devre arasında yapacakları transferlerle ligi daha iyi yerde bitireceklerini söyledi.

Aksaray Belediye SK karşı verilen mücadele galibiyetinin takıma özgüven getirdiğini belirten Başkan Ülker, “Uzun zamandır maç kazanamıyorduk. Aksaray deplasmanında takımımızıniyi oyunuyla, mücadelesiyle, motivesiyle maçı kazandık. Bu süreçte takımımı tebrik ediyorum. Bugün sıralamada hak ettiğimiz yerde olmadığımızı hepimiz biliyoruz. Ancak tatbikî bu süreçte sakatlıklarımız, eksik oyuncularımız vardı bu da müsabakalara yansıyordu. Aksaray Belediye Spor gibi kurumsal güçlü bir takım karşısında yıldız, genç milli takımlara sporcu gönderen, 6-7 tane milli oyuncusu bulunan ayrıca kurum takımı olup hiçbir endişesi sıkıntısı olmayan takıma karşı oynayıp kazanmak bizim için çok büyük bir başarı oldu. Bu başarımızı tabi ki kutladık sporcularımızın özgüveni yerine geldi. Bundan sonra daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum” dedi.

“Ligde Kalıcı Olmak İstiyoruz”

Devre arasını iyi değerlendirip ikinci yarıya hazırlanacaklarını belirten Ülker, eksik noktaları kapatıp iyi bir kamp geçirerek maçlara hazırlanacaklarını vurguladı. Ülker, “İlk devrede eksiklerimiz vardı. Ekonomik eksikliklerimiz sakatlıklarımız vardı aramıza yeni katıldılar. Ben inanıyorum ki ikinci yarı daha farklı bir hentbol takımıyla sahaya çıkacağız. 3 puanla ligin sonuncu sırasındayız ama ben inanıyorum ki bu arayı iyi değerlendirip iyi çalışıp ligi orta sıralarda bitirmek istiyoruz. Artvin bu ligde mücadele edip kalıcı olması gerekiyor. Biz bunu biliyoruz. Altyapı oyuncularımızla kendi çocuklarımızla biz bunu başarabilecek güçteyiz. Elimizden gelen tüm mücadeleyi gösterip bu ligde kalıcı olmaya çalışıyoruz. İkinci devre arasında sporcularımıza 10 günlük ara verdik. 17 Aralıkta çalışmalarımıza başlayacağız. 30 Ocakta da mersin deplasmanıyla ikinci yarının ilk maçına çıkacağız. Eksik gördüğümüz bölgelerde transfer yapabiliriz. Bunun üzerine eksik olan oyuncularımızı geliştirmek istiyorum yaklaşık bir buçuk ay süremiz var. Ben bu ligde yenemeyeceğimiz hiçbir takım yok. Bütün takımları yenebilecek gücümüz var. Çünkü bu ligde en üst seviyede çalışan takımlardan biriyiz. Düzenli planlı programlı ne yaptığını bilen bir takımız. Çocuklarımız genç olduğundan dolayı bazı eksiklerimiz olabiliyor maçla ilgili tecrübe eksiklikleri olabiliyor ancak iyi çalışan bir kadrom var. İnşallah ikinci yarı başladıktan sonra evimizde beş maçımız olacak 4 maçta deplasmanda olacak. Evimizde olan tüm maçları kazanmak istiyoruz. Kazandığımız süre içerisinde ligde tehlikeli bölgeden kurtulup birinci ligde orta sıralarda ligi tamamlayıp yolumuza devam etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“İlimizin Sportif Başarısını En Üst Seviyeye Çıkarmak İstiyoruz”

Ekonomik şartlardan dolayı tam anlamıyla istedikleri transferi yapamadıklarını ifade eden Ülker,  “Daha önceden imkânlarımız olsaydı transfer yapsaydık takımımız daha da güçlü olacaktı. Ancak ekonomik sıkıntılardan dolayı bu transferlerimizi yapamadık. Önümüzdeki dönemlerde görüştüğümüz sporcular var. Bu transferler ile birlikte takımımız daha da güçlü olacak. Artvin halkını en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Çocuklarımızın üzülmesini istemiyoruz biz ilimizin sportif başarısını en üst seviyeye çıkarmak istiyoruz. İli temsil ettiğimiz için bu ilin başarıya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Gelecek nesiller bu takımı bu sporcuların başarısını görüp yönlendirme yapmamız için vitrinde bir takımın olması gerektiğini düşünüyorum. Alt yapıda 100 e yakın sporcumuz var bu çocuklar da maçları gelip izliyor. Ablalarının başarısının onları da kamçılayacağını düşünüyorum. Ligin biran önce başlamasını istiyoruz çünkü çok heyecanlıyız. Süper ligden düşen Aksaray belediyesini yenmek kurumsal yapıdaki o gücünü görüp onlarla çıktığımız karşılaşmada en iyi şekilde mücadele edip maçı kazanmamız sporcularımızın moral motivasyonunu yükseltti. Devre arasının araya girmesi bizim işimize yaramadı bu motiveyle ikinci hafta maçımızın olmasını isterdik. Ama devre arasına girdik bu süreçte de en iyi şekilde çalışıp ikinci yarıya girmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

HATİCE DİLER