YEREL
Giriş Tarihi : 28-05-2022 14:33   Güncelleme : 28-05-2022 14:37

Gazete Denetimleri Tamamlandı

Gazete Denetimleri Tamamlandı

Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından Gazetemiz Gündem Artvin denetlendi.

Artvin il ve ilçelerinde yayınlanan ve resmi ilan alan gazeteler 23 – 28 Mayıs tarihleri arasında Basın İlan Kurumu Kontrol Hizmetlerinden gelen iki kişilik denetim heyeti tarafından denetlendi. Basın İlan Kurumu Kontrol Hizmet Birimi Denetleme görevlisi Doğukan Güventürk ve Basın İlan Kurumu Trabzon Şube Müdürlüğü personeli Ceyhun Turan öncelikle 23 Mayıs Pazartesi günü Arhavi’de yayınlanan Arhavi Postası ve Kafkas Sarp Haber gazetelerini denetledi.

Ardından 24 Mayıs Salı günü Hopa ve Kemalpaşa’da yayınlanan Artvin Gazetesi, Doğu Haber ve Özgür Kemalpaşa gazeteleri, 25 Mayıs Çarşamba günü Borçka ve Murgul’da yayınlanan 7 Mart Gazetesi, Artvin Haber Gazetesi ve Murgul Gazetesi, 26 Mayıs Perşembe günü Yusufeli’nde yayınlanan Yusufeli Haber ve Yusufeli’nin Sesi Gazeteleri, 27 Mayıs Cuma günü ise Ardanuç ve Şavşat’ta yayınlanan Ardanuç Gazetesi ve Şavşat’ın Sesi Gazetesini denetledi.

Denetimin son günü 28 Mayıs Cumartesi günü Güventürk ve Turan Gazetemiz Gündem Artvin’i denetledi.

Çeşitli konularda gazete içeriği, abone, gazete basımı, haber, ilan, reklam, personel ve gazete arşivi ile resmi prosedürlere ilişkin geniş çaplı denetim gerçekleştirildi. Gazetemizde yapılan denetimde, gazetemizin işleyişi ile ilgili sorunlar, sorular doğrultusunda gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Başak Sezgin denetim kuruluna bilgilendirmelerde bulundu.

Denetimin sonunda denetim kurulu üyeleri ile gazetemiz personeli birlikte fotoğraf çekildi.