YEREL
Giriş Tarihi : 25-04-2022 17:22   Güncelleme : 25-04-2022 17:22

Gazeteciler Geleceğe Nefes Oldu

Gazeteciler Geleceğe Nefes Oldu

Artvin Faal Gazeteciler Derneği ve Orman Bölge Müdürlüğünün tahsis ettiği Artvin-Borçka yolu Ormanlı Mevkiinde fidan dikimi gerçekleştirdi.

Artvin Faal Gazeteciler Derneği ve Orman Bölge Müdürlüğünün tahsis ettiği Artvin-Borçka yolu Ormanlı Mevkiinde fidan dikimi gerçekleştirdi. Basın emekçilerinin katıldığı fidan dikimi etkinliğinde gazeteciler geleceğe nefes oldular.

Artvin Faal Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Kars fidanları toprakla buluştururken yaptığı açıklamada, “Sağ olsun orman bölge müdürlüğümüzün tahsis ettiği bir alanda ağaçlandırma etkinliği düzenliyoruz. Bu aslında 2 yıllık pandeminin araya girmesi ile biraz sekteye uğradı bu sene gerçekleştirdik. Bölge müdürümüz de teyit etti burası Artvin Faal Gazeteciler Derneği'nin ağaçlandırma alanı olarak stabil hale getirilecek yaşam alanları formuna dönüştürülecek basın mensuplarının faydalanabileceği bir mesire alanına dönüştürülecek. Bir de geleneksel olarak her yıl fidan dikme etkinliği formunda etkinlikler basın camiası mensupları tarafından gerçekleştirilebilecek. Basın camiasının temsilcileriyiz aynı zamanda çevreci bir derneğiz. Basın camiasının böyle bir yeri yoktu bizden sonra gelecek genç arkadaşlarımızın genç kardeşlerimizin büyüklerimiz bizlere böyle bir yer bırakmışlar diyebilsinler” dedi.

Fidan Dikimi Etkinliğine katılan Gazeteci Dilan Şahinbaş, geleceğe nefes olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, herkesin boş bulduğu her yere ağaç dikmeleri gerektiğine dikkat çekti.

Muhabir Ayşe Özder ise, diktikleri fidanların altında birkaç yıl sonra gölgeleniyor olma temennisinde bulunarak “Bu alanın biz basın mensuplarına tahsis edilmesi düşüncesi de çok güzel” diye konuştu.

Hatice Diler