YEREL
Giriş Tarihi : 21-09-2021 11:07   Güncelleme : 21-09-2021 11:07

GAZİ’DE SON DERS

GAZİ’DE SON DERS

2021-2022 eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında; Gazi İlkokulu 1981 yılı 5/E sınıfı mezunları ve sınıf öğretmenleri, 40 yıl aradan sonra bir araya gelerek okulda ders işlediler.

Depreme dayanıklılık testleri sonucu güvenlik açısından risk teşkil ettiği belirlenen Gazi İlkokulu için yeni bir bina inşa edilmesi kararı alınmıştı. Bu sebeple, okulun eski binasında öğrencilik yılları geçen ve Ak Parti Milletvekili Erkan Balta’nın da aralarında bulunduğu 1981 yılı 5/E sınıfı mezunları; Sınıf Öğretmenleri Günay Demir ile 40 yıl sonra Artvin’de tekrar bir araya gelerek 18.09.2021 Cumartesi günü saat 11.00’de son derslerini yaptılar.

Duygusal ve mizahi anların yaşandığı programda konuşan Acar “Eğitim kenti Artvin’imizin tarihini yansıtan okulumuzda gerçekleştirdiğiniz bu son ders ile bizler de sizler kadar hüzünlendik. Ancak ne mutlu bize ki devletimiz, milletimiz çok güçlü. Bu okul binamızın yerine daha güzel bir okul binası yakında inşa etmeye başlayacağız. Yeni okulumuzda da sizler gibi topluma faydalı birçok birey yetiştireceğiz. Bu duygular ile; 40 yıl aradan sonra okulumuzda bu nostaljik anların yaşatılmasına vesile olan başta Artvin Milletvekilimiz Sayın Erkan Balta olmak üzere, İzmir’den kalkıp buralara kadar gelen Sınıf Öğretmeni Günay Demir’e ve 5/E sınıfının tüm mezunlarına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Programda konuşan Milletvekili Erkan Balta “40 yıl sonra sınıf öğretmenim ve arkadaşlarımla bir araya geldik. 1981 yılı 5/E sınıfı mezunları olarak ilkokul yıllarımızı eğitim öğretim gördüğümüz bu binada kendi sınıfımızda yeniden yaşamak istedik. Okulumuzda, kendi sınıfımızda yeniden ders işlememiz için bizlere gerçek bir sınıf ortamı hazırlayan ve desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri Acar’ın şahsında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü