YEREL
Giriş Tarihi : 24-07-2021 17:04   Güncelleme : 24-07-2021 17:04

GEÇMİŞ OLSUN ARHAVİ ve FINDIKLI

Arhavi Doğa koruma Platformu, Arhavi’de ve Rize’nin Fındıklı ilçelerinde yaşanan sel felaketlerinin ardından “Geçmiş olsun Arhavi, Geçmiş olsun Fındıklı” başlıklı mesaj yayınladı.

GEÇMİŞ OLSUN ARHAVİ ve FINDIKLI

Arhavi Doğa Koruma Platformu’nun yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verildi.

“İlçemiz Arhavi ve komşu ilçemiz Fındıklı sabah erken saatlerde başlayan şiddetli yağış sonrası yaşanan sel hadisesiyle mücadele ediyor. Can ve mal kaybı yaşanmamasını diliyoruz.  Deprem gibi taşkın ve seller yaşamın bir parçasıdır. Ne ilk ne de son hadisedir. Meydana gelen sel hadisesinde bazı köylerde lokal alanlarda sorunlar yaşanmış olmakla birlikte en büyük tehlikenin ilçe merkezinde ve ana derenin ilçe merkezine indiği noktada meydana geldiği açıkça görülmektedir. Bu noktada dere yataklarının daraltılmamasının önemi de yine kendini göstermiştir.

Gündemde olan dere ıslahı projesiyle alakalı olarak daha önce söylediğimiz gibi esas sorunun ve tehlikenin ilçe merkezinde olduğunu ve ana derenin ilçe merkezine yakın noktalarında olduğunu ve önceliğin mutlaka bu noktalara verilmesi hususunu bir kez daha hatırlatıyoruz.

Arhavi ve Fındıklı halkına bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, can ve mal kaybı yaşanmamasını diliyoruz.”

Arhavi Doğa Koruma Platformu