YEREL
Giriş Tarihi : 04-11-2021 11:48   Güncelleme : 04-11-2021 11:48

“GENÇLERİMİZE REHBER OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

“GENÇLERİMİZE REHBER OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Yılmaz, “Gençlik merkezimizin çalışmaları birçok imkânsızlıklara rağmen Artvin’deki diğer gençlik merkezleri ile yarışır durumundayız”

Kemalpaşa Gençlik Merkezi Müdürü Bahattin Yılmaz, gençlik merkezi çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Gençlere milli ve manevi değerler konusunda rehberlik yapmaya çalıştıklarını vurgulayan Bahattin Yılmaz, “Gençlik merkezleri önemli bir boşluğu dolduruyorlar. Gençlerin özellikle okul sonrası, hafta sonları veya tatillerde zamanlarını değerlendirmeleri açısından gerek kulüp faaliyetleri gerek akademik faaliyetler ile kurslar, gibi aklınıza gelebilecek hem içeride hem dışarıda yaptığımız bir sürü faaliyetler var” dedi. 

Merkezin Kemalpaşa Belediyesi belediye encümeni kararı ile yaptığı kullanım hakkının iptal edildiğini çıkmak veya kira ödemek durumda kaldıklarını aktaran Yılmaz, “gerekli yazışmaları il müdürlüğümüz kanalıyla Ankara'ya yazdık onlardan gelecek olan sonucu bekliyoruz” dedi.

İlgili bakanlığın Gençlik merkezi yer tahsisine en kısa zamanda çözüm bulmasını beklediklerini belirten Gençlik Merkezi Müdürü Bahattin Yılmaz, “Belediyenin de belli kaynaklara ihtiyacı var onu da anlayışla karşılıyoruz. Bu konuda bakanlığımızın buranın kiralanması ile ilgili veya buradan çıkıp başka bir yerin kiralanması ile ilgili veya Kemalpaşa’da gençlik merkezinin başka bir yer tahsis edilmesi ile ilgili mutlaka bir adım atmasını da gerek il müdürlüğümüzden gerek bakanlığımızdan bekliyoruz” diye konuştu.

“Gençlik merkezimizin çalışmaları birçok imkânsızlıklara rağmen gerek personel anlamında gerekse fiziki yapı anlamında salon ve salon detayları ilgili fiziki anlamda yetersizliklerimiz var bütün bunlara rağmen elimizden geldiğince şu anda Artvin’deki diğer gençlik merkezleri ile yarışır durumundayız Kemalpaşa gençlik merkezi olarak.” Diyen Yılmaz,  “Özellikle gençlerimize milli ve manevi değerler konusunda rehberlik yapmaya çalışıyoruz. Gençlik merkezlerinin geçmişi 10 yıla yakın bir süreye dayanıyor ama buna rağmen Türkiye'de hemen hemen 400'e yakın gençlik merkezi var. Gençlik merkezleri önemli bir boşluğu dolduruyorlar gençlerin özellikle okul sonrası, hafta sonları veya tatillerde zamanlarını değerlendirmeleri açısından gerek kulüp faaliyetleri gerek akademik faaliyetler ile kurslar, merkezim her yerden de başlayın da aklınıza gelebilecek hem içeride hem dışarıda yaptığımız bir sürü faaliyetler var. Ayrıca okullarda kitap okuma halkaları adı altında faaliyetlerimiz var bunun yanında aile ziyaretleri, çaya geliyoruz gibi çocuklarla gerek pikniğe gitmek, gerek doğa yürüyüşü, kültürel değerlerimizi tanıma noktasında yakın illere seyahatlerimiz oluyor” ifadelerini kullandı. 

“Genç Nüfusumuzun Potansiyeli Bizim İçin Önemli”

Gençlik merkezlerinin hedeflerinden bahseden Bahattin Yılmaz, “içinde yaşadığımız toplum değerleri açısından da hassas değerler ifade ediyor. Her yerde olduğu gibi bizim bölgemizde de öyle. Milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek her türlü düşünce zararlıdır. Bununla ilgili duyarlı bir şekilde gençlerimizi sağa sola çekmeden, zararlı ideolojik yapılanmalar zararlı fikirlerden; zararlı arkadaşlıklara ve zararlı alışkanlıklara karşı gençlerimizi duyarlı hale getirmek ve bununla ilgili altyapıyı oluşturup gençlerimizi o alanlarda olumlu anlamda milli ve manevi değerlerimiz konusunda yönlendirmeye çalışıyoruz. Bugün Türkiye'nin 50 nüfuslu ilçelerde gençlik Merkezi yokken 7 bin nüfuslu Kemalpaşa’da gençlik merkezi var. Kemalpaşa niye önemli? Sınırda olması,  buranın sosyolojik yapısı önemli kılıyor. Kemalpaşa’nın şöyle bir özelliği var nüfusumuzun az oluşundan ziyade genç nüfusumuzun potansiyeli bizim için önemli. Ve bu Potansiyelin milli ve manevi değerler konusunda bayrağı ile barışık vatanı ile öğretmeni ile ailesi ile kendisi ile toplumu ile barışık işte manevi anlamda da rabbi ile peygamber ile barışık toplum atmosferi Gençlik Merkezlerinin hedeflerindendir” şeklinde konuştu.

 

“Gençlerimizin İkinci Adresi”

Yılmaz, yaptıkları çalışmalarla ilgili, “Yaptığımız faaliyetler ile ilgili paylaşımlar yapıyoruz “gençlerimizin ikinci adresi” diye bir slogan geliştirdim ben sürekli paylaşımlarda onu da yazıyorum. Gençlerimiz nerede biz oradayız anlamında. Şuana kadar müdürümle beraber çok güzel çalışmalar yapıyoruz hamdolsun. Burada bir kamu yetkilisi şöyle bir cümle kullanmıştı “Kemalpaşa gençlik Merkezi kendisinden 2 kat 3 kat daha fazla personeli olan gençlik merkezlerinin yapamadığı bir sürü şeyi bir tane eleman ile veya iki tane kadro ile ama samimi, idealist gayretleri dolayısıyla bunu yapabiliyorlar” demişti ve “hayretle izliyoruz” demişti. Kendimizi övmek için söylemiyorum ama bizde ciddi bir enerji var. Bizim için zor yoktur imkânsız zaman alır ben buna inanıyorum. Elimizden geleni ardımıza koymayız koymuyoruz da bizim tabii en azından fiziki mekân anlamında bir kapalı spor salonumuz olsa bir futbol sahamız olsa kendimize ait geniş alanları olan akademik faaliyetleri kulüp faaliyetleri veya değişik faaliyetlerimizi yapacağımız atölyelerimiz olsa veya burada çok küçük bir spor salonumuz var bir sürü alanda birçoğuna program yetiştiremiyoruz.  Bir tane daha böyle bir salonumuz olsa emin olun bu ekiple Kemalpaşa’yı çok iyi yerlere taşırız.” dedi.

Hatice Diler