YEREL
Giriş Tarihi : 02-06-2022 10:50

GENÇLERİMİZİN SINAVI İÇİN 5 HAZİRANDA SESSİZ OLALIM

GENÇLERİMİZİN SINAVI İÇİN 5 HAZİRANDA SESSİZ OLALIM

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 5 Haziran'da gergeçleştirilecek olan Liselere Geçiş Sınavı için önemli uyarıda bulunarak öğrenciler sonavdayken dışarıda olanların sessiz olmalarını hatırlattı.

Bendevi Palandöken sosyal medya hesabından yaptığı uyarıda şu ifadelere yer verdi:

"1,3 milyon öğrencimizin hayalini kurduğu liseyi kazanmaya az bir süre kaldı. Bu hafta sonu 5 Haziran’da iyi bir gelecek için önemli bir sınava girecekler. Öğrencilerimizin dikkatlerini dağıtmamak adına sınavda çocuğu olan ya da olmayan her kim varsa okul yakınlarında üzerine düşen görevleri yaparak sükûneti sağlamalı ve saygı duymalı.

Kendi Çocuğu Sınavdymış Gibi Herkes Saygılı Olmalı

Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması ve bunun devamının sağlanması gençlerimizin iyi eğitim almasına bağlı. Pek çok meslek dalında amacına ulaşmak için kendini bu sınava hazırlayan gençlerimize saygı gösterilmeli. Bütün bir yılını vermiş öğrencilerimizin emeklerinin 3 saatlik sınav sürecinde heba olmasına yol açmayalım. Bunun için okul önlerinde herkes kendi çocuğu sınavdaymış bilincinde olmalı, ses yapmamalıdır. Sürücülerimizin de korna çalmaması onların dikkatleri için çok önemli.  Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın hedeflerine ulaşmak için içerisinde oldukları yarışta bu tür hareketlerden kaçınmalıyız.

Öğrencilerimiz Geri Dönüşü Olmayan Bu Sınavda Dikkat Etmeli

Eğitim hayatınız boyunca harcadığınız emeklerinin karşılığı bu sınavdaki başarınıza bağlı. İyi bir lise eğitimi, güzel üniversitenin kapılarını açar. Sınav süresi boyunca sıkıntı yaşamanız için bir gün önce erken uyumalı, sınav sabahı güzel kahvaltı yapmalı ve çok su içmemeliyiz. Büyüklerinin devam ettirdikleri meslekleri ileriye taşıyacak olan gençlerimizdir. Bunun farkındalığıyla emek harcayan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor ve çalışmalarının karşılığını alacağı bir sınav olmasını temenni ediyorum."

HABER MERKEZİ

Haberin Galerisi : GENÇLERİMİZİN SINAVI İÇİN 5 HAZİRANDA SESSİZ OLALIM
Gündem ArtvinGündem Artvin