YEREL
Giriş Tarihi : 11-09-2021 10:44   Güncelleme : 11-09-2021 10:44

GENÇLİK SPOR 115 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

Gençlik Spor İl Müdürlüğü 41’i kadın 36’sı erkek toplamda 77 güvenlik görevlisi, 22’si kadın 16’sı erkek olmak üzere 38 de temizlik görevlisi istihdam edecek.

GENÇLİK SPOR 115 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

Başvurular İŞKUR üzerinden yapılarak 15 Eylül’de kura çekimi ile sonuçlanacak.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, alım şartları arasında Artvin’de ikamet etme zorunluluğunun olması Artvin halkı istihdamı için büyük fırsat olduğunu dile getirerek il müdürlüğüne yapılacak olan 115 kişilik istihdamı şu ifadelerle değerlendirdi: “Bu ayın 15'inde Ankara'da noter huzurunda kura çekilecek. Alımlar güvenlik ve temizlik kategorisinde 4 katı kadarı kura ile belirlenecek. Buradan çıkanlar daha sonra da yine bakanlığımızın belirlediği şartlar doğrultusunda Ankara ya da il merkezlerinde mülâkatlar yapılacak daha sonra kesin sonuçlar açıklanacak. Ama önce noter huzurunda kura çekilecek kuralar tüm Türkiye'de merkezi sistem olarak Ankara'da çekilecek. Türkiye genelinde Büyük şehirleri kenara koyduğumuzda en iyi istihdam Artvin’e yapılıyor.  Sağ olsunlar bu anlamda da bize pozitif ayrımcılık yapıldı. Çünkü taşraya gelen görevliler Artvinli olmayıp Artvin dışından gelenler görev süresini tamamlayıp gerek kendi şehirlerine gerek batıya gidiyorlardı. Buradaki alımdaki birinci şart Artvinli olması Artvin’de ikamet ediyor olması bu bizim için bir avantaj çünkü İzmir'den gelen bir çalışanımız yarın İzmir'e dönmek isteyecek ama bizim insanımız hemşerilerimiz kalıcı olarak faydalanacak bu da bir avantaj. Türkiye ortalamasına baktığımız zaman çok üstünde personel alınıyor. Artvin'in insanı alınacak olması ayrı bir ayrıcalık. Bu anlamda da büyüklerine teşekkür ediyorum. Kadın elinin değdiği her yer hem temizlik anlamında hem güvenlik anlamında daha güzel oluyor. Oraya gelen insanlar bile kadını görünce kendine çeki düzen veriyor. Personelimiz Tüm tesislerimizde yurtlarımızda 24 saat nöbet tutacak. Atıyorum yüzme havuzumuzda güvenlik görevlimiz yok ya da il müdürlüğümüzde yok ya da kort tenisimizde yok vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek için yönlendirme, bilgilendirmek için bir kadının yüzme havuzunda güvenlik görevlisi olması güzel olmaz mı? Yurtlarımız var kız öğrencilerimiz var aileler bize teslim edecek bu çocukların bir korunmaya bir sahiplenmeye ihtiyacı var kadın olması anlamında ihtiyaçlarımızdan biriydi o yüzden talep etmiştik sağ olsunlar ildeki büyüklerimiz de gitti gerçekten çalışmalar yaptı artık ne ciddi yatırım yaptılar. Artvin vatandaşı işe gelince bir kişi 4 çocuğa bakıyorsa 100 kişiye de 400 aile demek oluyor. Güvenlikler 35 yaşına kadar müracaat edebiliyor temizlik görevlileri 18 yaşından büyükse müracaat edebiliyor böyle de bir kısıtlama olmadığı için herkes daha iyileri arasında yarışıp daha iyisini bularak hak edene kurumda daha iyi hizmet etmesi sağlanacak diye ümit ediyorum. Çünkü gerçekten Artvin’imizin insanı daha kaliteli hizmeti hak ediyor evine ekmek götürmeyi hak ediyor bu coğrafyada yaşıyorsa bu coğrafyanın zorluklarını biliyorsa tüm iyi şeyleri hak ediyor inşallah hepimize hayırlı olur.”

“Noterimize Güvenmeliyiz”

Kura çekimlerinde usulsüzlük yapıldığı söylentilerinin asılsız olduğunu dile getiren Mustafa Demirkıran devletin noterine güvenmek gerektiğini belirterek “Noter huzurunda listeler belli gibi kulağımıza gelen şeyler var. Biz devletin noterine güvenmezsek devletimize güvenmezsek, kendimize inanmazsak bize kim inanır? Biz önce devletin birimlerine, devletin adaletine, devletin noterine güvenmeliyiz. Noter ne demektir kanunen en güvenilir doğru olan yer orasıdır biz ona güvenmek zorundayız güveniyoruz. Gönüller rahat olsun noter huzurunda kura çekilecek kimse tereddüt etmesin kimseye torpil yok noter huzurunda” ifadelerini kullandı.

HATİCE DİLER