SİYASET
Giriş Tarihi : 29-12-2022 10:36

Gezmiş’ten Ekinci’ye ziyaret

Gezmiş’ten Ekinci’ye ziyaret

İYİ Partili iş insanı Hamza Gezmiş, eski siyasetçi Hasan Ekinci’yi ziyaret etti.

İYİ Parti’nin Ankara’da gerçekleştirdiği bir buluşmaya da katılan Gezmiş, program sonrası Ankara’da ikamet eden,  5. dönem Artvin Milletvekilliği yapan Doğru Yol Partisi’nde Genel Başkan Yardımcılığı ve Orman  Bakanlığı da yapan siyasetçi Hasan Ekinci’yi ziyaret etti.

Siyasetçi Hasan Ekinci, genç siyasetçi Hamza Gezmiş’e yapması ve yapmaması gerekenleri, siyasetin inceliklerini ve siyasi tecrübelerini anlattı.

Ziyaret sonrası bir açıklama yapan İYİ Parti Artvin Milletvekili aday adayı Hamza Gezmiş, Ekinci’nin sadece Artvin’in değil, Türkiye’nin sayılı önemli siyasetçilerinden biri olduğuna vurgu yaparak,“Ülkemizin, Artvin siyasetinin çok önemli ismi Orman eski Bakanımız aynı zamanda akrabamız olan Sayın Hasan Ekinci’yi Ankara’da ziyaret ettim. 5 dönem Artvin Milletvekilliği yapan ve binlerce Artvinliye istihdam sağlayan Artvin’in duayen siyasetçisi, DYP Genel Başkan Yardımcılığı yapmış çok değerli büyüğümüzü ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadım.  Sayın Ekinci; geçmişte Çin-Kur Genel Müdürlüğü, Karadeniz Bakır İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyesi olan ve Karadeniz Bakır İşletmeleri Murgul Etibank İşletme Müdürlüğü yapmış Artvin’in önemli bürokratlarından biri olan dedem Enver Gezmiş’in bacanağıdır. Böylesine tecrübeli bir büyüğümüzün benim gibi siyasete yeni girmiş bir insana çok şey katabilir. Bu vesileyle aktif siyasette yer aldığım sürece kendisinden çok şey öğreneceğime inanıyorum. Bu anlamda çok güzel bir sohbet oldu. Genel siyasetle birlikte Artvin siyaseti üzerine de konuştuk. Ülkemizin nasıl zor bir dönemeçte olduğu gerçeği hepimizin malûmudur. Bu yüzden çok çalışmamız gerektiğinin altını özellikle çizdi. Birlik beraberliğin önemine vurgu yaptı. Ben milletvekili adayı olurum ya da olmam, seçilirim ya da seçilmem bundan daha önemli olan Milletimizdir, Devletimizdir, Artvin’dir. Partime katıldıktan sonra her etkinliğe, çalışmaya katıldım. Her zaman çalışmaya da devam edeceğim. Biliyorum ki hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için anlayışı ile yapacağımız samimi, içten, Halka dokunarak, gerçekleri gözünün içine bakarak ve bire bir temas ile anlatacağımız çalışmalarımız, bu kötü gidişin durmasını sağlayacaktır.  Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, insanlarımıza bir anne şefkatiyle, bir abla samimiyeti ve bir öğretmen sevgisiyle yaklaşıyor.  İYİ Parti hem Türkiye genelinde, hem de ilimizde sürekli büyüyen, halkın teveccühünü kazanan halkın umudu olmuş bir partidir. Bu vesileyle İYİ Parti İl Teşkilatı’nın İlçe Başkanlıkları, Gençlik Kolları, Kadın Kollarımız ve parti üyelerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Gündem ArtvinGündem Artvin