GAZETE
Giriş Tarihi : 08-10-2021 10:33   Güncelleme : 08-10-2021 10:33

Grupta her şey olabilir

Grupta her şey olabilir

TFF Başkanı Nihat Özdemir, milli takımın Norveç ve Letonya maçları öncesi açıklamalarda bulunarak 8 Ekim’de Norveç ile oynanacak karşılaşma ile grubun sıralamasının belirleneceğini belirtti.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Yusufeli Barajı yapım inşaatı kapsamında bir dizi ziyaret için Artvin’e geldi. Ziyaret kapsamında Yapımı tamamlanan ve yaklaşık bir ay sonra su tutmaya başlayacak olan Yusufeli Barajında incelemelerde bulunan Limak Holding Yönetim Kurulu ve TFF Başkanı Nihat Özdemir, Dev Barajın Kasım sonu itibarıyla su tutup, 4 ay sonra da enerji üretmeye başlayacak belirtirken , A Milli Futbol Takım hakkında da önemli açıklamalar yaptı.

A Milli Futbol Takımının Dünya Kupası eleme grubunda 8 Ekim ve 11 Ekim'de çok önemli iki maça çıkacağını belirten Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, “Norveç maçı grubun kaderini değiştirecek. Norveç maçını alırsak liderde çıkabiliriz, ikinci olarak da çıkabiliriz” dedi.

Özdemir, "Biliyorsunuz Sayın Şenol Güneş’ten sonra Sayın Stefan Kuntz'u göreve getirdik. Yeni milli takım kadrosunu topladık. Riva’da çalışmalara başladı. 8 Ekim’de Norveç’le çok önemli bir maça çıkacağız. Ardında da Letonya’ya gideceğiz. Orada da önemli bir maçımız var. 8 Ekim ve 11 Ekim’de Türk milli takımı için çok önemli iki maçımız var. İnşallah bu iki maçı da galibiyetle bitirirsek, bu gruptan birinci çıkma şansımız dahi olabilir. 11 Ekim’de biz Letonya ile oynarken Hollanda da Norveç ile oynayacak. Bu şekilde gurubun birinci ve ikincisini belirleyecek bir milli maç haftasını geride bırakmış olacağız. Norveç maçını alırsak liderde çıkabiliriz, ikinci olarak da çıkabiliriz” diye konuştu.

Konuşmasında Süper ligde ki kıyasıya mücadeleye de dikkat çeken TFF Başkanı Özdemir, “Süper Lig’de 8. Haftayı tamamladık. Ligin zirvesine baktığımız zaman 4 takım 1 puan arayla sıralanmış vaziyette. Fenerbahçe, Galatasaray Trabzonspor ve Beşiktaş hepsi şuanda liderlik için büyük bir mücadele veriyor. Süper Ligde çok önemli, mücadeleci maçlar seyrediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yusufeli Barajı'nda çalışmalar bitti, Kasım ayında su tutacak

 

2013 yılında temeli atılan ve Türkiye'nin en yüksek barajı konumunda olan Yusufeli Barajı'nın inşaatı tamamlandı.

Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 3. barajı olma özeliğini taşıyacak olan Yusufeli Barajı'nın yapımı için gece gündüz devam eden çalışmalar bitti.

Yerli ve milli enerji kaynaklarla inşa edilen dev barajla 2,5 milyon kişinin elektrik ihtiyacı karşılanabilecek.

Gelecek ay su tutmaya başlayacağı söylenen baraj sayesinde Türkiye'nin dışa bağımlılıktan kurtulması planlanıyor.