YEREL
Giriş Tarihi : 30-06-2021 10:15   Güncelleme : 30-06-2021 10:15

GSB Spor Okulları Kapılarını Açıyor

Geçtiğimiz sezon Covid-19 pandemisi nedeniyle yapılamayan Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Yaz Spor Okulları başladı.

GSB Spor Okulları Kapılarını Açıyor

Geçtiğimiz sezon Covid-19 pandemisi nedeniyle yapılamayan Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Yaz Spor Okulları başladı. Yaz spor okullarının açılış töreni Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı.

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde GSB Spor Okulları, düzenlenen törenle açıldı. Açılış seremonisi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm Aziz Şehitlerin manevi huzurunda Saygı Duruşu, ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

GSB Spor Okullarının açılış töreninde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İl Müdürü adına, Gençlik Hizmetleri Müdürü Hayati Güneri yaptı.

Açılış konuşmasının ardından, Basketbol, Hentbol, Tenis, Taekwondo ve Masa Tenisi sporcuları gösteri maçları yaptılar. Program antrenörlerin gençleri spor branşlarına yönlendirmesi ve kayıt alma işlemlerini yapması ile sona erdi.

GSB Spor Okulları ile 5- 18 yaş arasındaki gençler, spor branşlarından ücretsiz olarak faydalanabilecekler.

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde GSB Spor Okulları'nda faaliyet gösterecek olan spor branşları; Yüzme, Basketbol, Tenis, Hentbol, Halk Oyunları, Voleybol, Futbol, Masa Tenisi, Taekwondo, Badminton, Güreş ve Atletizm.

GSB Spor Okullarının amacı çocuk ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, serbest zamanlarını uzman antrenörler nezaretinde en iyi şekilde değerlendirmelerine imkân sağlamaktır.