YEREL
Giriş Tarihi : 21-11-2021 11:12   Güncelleme : 21-11-2021 11:12

GSB SPOR OKULLARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

GSB SPOR OKULLARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığının gençleri ve çocukları sporla tanıştırmak ve verimli zaman geçirmek amacıyla düzenlediği Spor Okulları devam ediyor. Bu kapsamda Artvin Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri çeşitli spor branşlarında faaliyet gösteriyor.

Özellikle çocukların ve gençlerin fiziksel, zihinsel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlayan, yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla sunulan GSB Spor Okulları kapsamında Artvin İl Müdürlüğüne bağlı spor tesislerinde uzman antrenörler eşliğinde pandemi kurallarına uygun şekilde verilecek olan eğitimler sayesinde haftanın 7 günü çocuk ve gençler sporla buluşuyor. Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde GSB Spor Okulları'nda faaliyet gösteren spor branşları ise şöyle; Yüzme, Basketbol, Tenis, Hentbol, Halk Oyunları, Voleybol, Futbol, Masa Tenisi, Taekwondo, Badminton, Güreş ve Atletizm.

GSB Spor Okulları ile çocuk ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, serbest zamanlarını uzman antrenörler eşliğinde en iyi şekilde değerlendirmelerine imkân sağlamak amaçlanıyor.

Bu kapsamda il ve ilçelerde yapılan spor okulu faaliyetleri şöyle:

Arhavi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, GSB Spor Okulları Voleybol Kursu, Ali Can antrenörlüğünde devam ediyor.

Hopa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Gsb Spor Okulları Badminton Kursu, Şükran Akbıyık Saraç antrenörlüğünde, Basketbol Kursu, Havva Nur Yavuz antrenörlüğünde, Badminton Kursu, Şükran Akbıyık Saraç antrenörlüğünde, Masa Tenisi Kursu, Leyla Yazgeldi Aysan antrenörlüğünde, Judo Kursu, Kübra Bayram Yıldırım antrenörlüğünde, Judo Kursu, güç ve kondisyon antrenmanları Kübra Bayram Yıldırım eşliğinde, Badminton Kursu Şükran Akbıyık Saraç antrenörlüğünde devam ediyor.

 

İl merkezinde, GSB Spor Okulları Hentbol Kursu, Merkez Spor Salonunda Murat Ülker, Hüseyin Kaya antrenörlüğünde, Atletizm Neşe Akın Dede ve Talat Alkan Antrenörlüğünde, Bocce Süleyman Öngüner antrenörlüğünde, Tenis Serkan Şahin Antrenörlüğünde, Voleybol Merve Günal Antrenörlüğünde, basketbol Ali Yamak antrenörlüğünde, Yüzme Serkan Kibar Hatun Ayfer Erdem antrenörlüğünde, Fursal Egemen Çetin Antrenörlüğünde, Masa Tenisi kursu, Nilay Altıntaş antrenörlüğünde farklı yaş gruplarıyla devam ediyor.

HATİCE DİLER