YEREL
Giriş Tarihi : 06-01-2022 11:28   Güncelleme : 06-01-2022 11:28

“GÜNDEM AÇLIK”

“GÜNDEM AÇLIK”

Babacan: Suni Gündemlerle Uğraşamayın Gerçek Gündem Açlık

Ardanuç İYİ Parti ilçe başkanı Selçuk Babacan, birçok ürüne gelen zamlardan sonra fiyatların durumuna değinerek iktidara yüklendi. Suni gündemlerle insanların kandırılmaya çalışıldığını vurgulayan Başkan Selçuk Babacan, “Ülkenin şuan ki tek gündemi Açlık ’tır” dedi.

İki aylık bir sürede akaryakıt başta olmak üzere her şeye fahiş zamlar geldiğini belirten ArdanuçİYİParti İlçe Başkanı Selçuk Babacan ”Ekimdedepomuzu 450 liraya doldururken oysa bugün 600 liraya doldurabildik, sebze, meyve temel gıda ürünleri vs. hepsine zam üstüne zam. Buradan soruyorum bu zamlardan sonra gariban ne yiyecek”diye seslendi.

“Gariban Vatandaşa Soruyor musunuz Ne Yiyor Ne İçiyorsunuz”

Babacan“Halkın gerçeklerini duyun halk aç, toplum aç,biz açız soruyorum burda Hükümet yetkililerine sizin karnınız tok, Garibana sordunuzmu,garibanlasahaya çıktınızmı,Garibanın halini hatırını sordunuz mu? Mecliste oturmayla, koltuklarda oturmayla ayda 20 bin liramaaş almayla bu işler dönmüyor. Sayın yetkililerArdanuç’un en ücra köşesinde yaşıyoruz.Türkiye’ninAnkara’dan,Ardanuç 1050 km gelip garibanın hakkını soruyor musunuz, vatandaşa soruyor musunuz ne alıyorsunuz, ne yiyorsunuz?Asgari ücreti çıkardınız 4250 liraya bunu işveren karşılıyor halk karşılamıyor. Devlete soruyorum 1300 lira maaş veriyorsunuz, emekli maaşı çıkar onuda 4250 liraya, asgari ücret değerlendirmesi ver o zaman diyelim Hükümetimiz birşey yapıyor. Hükümetimiz şuanda bizi suni gündemlerle kandırıyor başkada hiç birşey yapmıyor. Emekliaç, Halkaç, vatandaş aç. Hükümete sesleniyoruz. Sokağaçıkın, meclistesuni gündem yaratarak insanları kandırmaya gerek yok.Gündemi oyalamayada gerek yok, gündemimiz açlık başka da birşeysöylemiyorum” ifadelerini kullandı.