YEREL
Giriş Tarihi : 14-11-2022 12:07

Gürcüce Dersleri Devam Ediyor

Gürcüce Dersleri Devam Ediyor

Çoruh Vadisi tarafından 8 yıl önce başlatılan ve ilgiyle takip edilen Gürcü Alfabesi kursu tecrübeli eğitimci Eşref Yılmaz tarafından veriliyor.

Çoruh Vadisi Borçkalılar Derneği Başkanı Hasibe Özkan kurs hakkında yaptığı bilgilendirmede “Pandemi nedeniyle üç yılonline devam ettiğimiz Gürcü Alfabesi ile Okuma Yazma Kursu 2022- 23 Eğitim Öğretim dönemi, Sekizinci yılında yüzyüze devam edecek.

Merkezi İstanbul Şirinevler de olan, Çoruh Vadisi Borçkalılar Dayanışma ve Gelişim Derneği ve Gürcü Kültür Merkezi Derneği olarak ortak projemiz “DedaEna Kursu” yoğun bir katılımla 03 Kasım 2022 tarihinde açılışı yapıldı. 7’den 70’eve her bölgeden, her ırktan herkes kursa katılabilir.

Kurs öğretmenimiz, Gürcü Kültür Merkezi Derneği Kurucu Başkanı, Gürcü Dil Merkezi Platformu yöneticisi, yılların tecrübeli eğitimcisi Eşref Yılmaz.

Açılış ve ilk dersimizde, Gürcü Sanat Evi kurucusu, Gürcü Kültür Merkezi Derneği üyesi GiorgiIremadze (Şemsettin İyem) de misafirimiz oldu. Yeni kursiyerlerimize yetecek kadar ilk ders kitabı getirdi.

Büyük bir özveri ile sevgisini katarak, kursiyerlerimize ders veren Eşref Yılmaz hocamıza, desteğini hiçbir zaman esirgemeyen, kültürlerin ve ana dillerin yaşatılmasına katkı sunan, yanımızda olan Giorgiİramadze Bey’e, kursiyerlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılı bir dönem olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Gündem ArtvinGündem Artvin